13 Şubat 2010 Cumartesi

NBA All-Star Çaylaklar Maçı

Çaylaklar maçını NBA'de ilk yılını oynayan oyuncuların kazanması büyük sürpriz oldu. Maç öncesinde uzun yıllardır olduğu gibi maçı ikinci yıl oyuncularının kazanması bekleniyordu. Çünkü NBA'in en iyi draft dönemlerinden birisi olan 2003 draftı oyuncuları bile {LeBron James, Carmelo Anthony, Dwyane Wade gibi oyuncuların oluşturduğu kadro} çaylaklar maçında yenilmişlerdi. Bu çaylaklar maçında ise kadro kalitelerine, kadro derinliğine baktığımızda ikinci yıl oyuncuları özellikle uzun rotasyonlarıyla oldukça ön plana çıkıyorlardı. Maç karşılıklı sayılarda başladı ve oluşan yüksek tempoda çaylaklar maçta öne geçti ve maç boyunca bunu korudular. İkinci yıl oyuncularının düzensiz yapısından da iyi yararlanarak çaylaklar Jennings haricinde takım oyunu oynayarak ve Evans & Blair ikilisinin de ekstra çabalarıyla maçtan 140 - 128 galip ayrıldılar. Çaylaklar böylece uzun yıllardır süre gelen çaylaklar maçını kazanamama olayını böylece aşmış oldular.

Çaylaklar takımında Blair'in ikinci yıl uzunlarına karşı olan verdiği mücadele inanılmazdı. 23 ribaund, 22 sayı atarak bana göre maçın MVP'si oldu diyebilirim. Zaten MVP ödülünü Evans'la birlikte paylaştı. Evans ise 26 sayı, 6 ribaund, 5 asist ve 5 top çalmayla çaylaklar takımına maçı getiren isimlerden birisi oldu. İkinci yıl oyuncularında ise son dürece düzensiz bir yapı hakimdi. Beasley sağolsun her aldığı topu kullandı ve takımın bir düzen kuramaması adına büyük çaba gösterdi. Russell Westbrook da 40 sayı, 4 asist, 2 top çalma ile maçın en skoreri oldu ama onun da bir düzen içerisinde oynadığını söylemek çok güç. Maç genel anlamda güzel geçti, eğlenceli geçti ve iyi bir çaylaklar maçı izledik.

Devre arasında ise Los Angeles Clippers forması giyen Eric Gordon ile Toronto Raptors'tan DeMar DeRozan arasında NBA smaç yarışmasına katılacak 4. isim olma yarışması yapıldı. Her iki taraf iki smaç yaparak karar NBA.com izleyicilerine verildi. Ben oy vermedim ama NBA.com'da oy verme konusunda bazı karşılıklıklar olduğu söylendi. Çünkü yapılan smaçlara baktığımızda Eric Gordon çok daha iyi gözüktü ve etkileyici smaçlar yaptı. DeRozen ise iki smacını ilk denemede yapmasına karşın çok etkileyici işler yapmadı. Buna rağmen yüzde 60 gibi bir oyla kazanan DeRozen oldu. Gerçi bu oylamaya ne kadar güvenilir bilemem. Geçtiğimiz sezonda Nate Robinson bu şekilde kazanmıştı. Bu gece ise yetenek yarışmaları var. All-Star tüm hızıyla devam ediyor diyebiliriz. En iyisi yazıyı çaylaklar maçında Evans'ın yaptığı birkaç resitalle tamamlamak. Vince Carter tarzında attığı ters turnike gerçekten inanılmazdı ve gecenin en iyi hareketi oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir