27 Şubat 2010 Cumartesi

Yeniden Yapılanmanın İlk Tohumları

Uzun bir ayrılıktan sonra yeniden Milli Takım'a kavuşuyoruz. Teknik direktörsüz geçen günler aslında bizleri hergün Milli Takım'la yatıp kalkmamızı sağladı. Ben Kasım - Şubat süreci arasında Milli Takım'ın bu kadar konuşulduğuna pek şahit olmadım ama teknik direktör arayışlarının uzaması, Euro 2012 kuralarına teknik direktör olmadan katılmamız can sıkıcıydı. Yine de bu bekleyişin sonunda Hiddink gibi bir teknik adamla anlaştığımız için çok mutluyum. Milli Takım'da yeniden yapılanma süreci başladı. Tepeden tırnağa değişiyoruz ve bu değişimin izlerini Ağustos ayından itibaren yaşamaya başlayacağız.

Hiddink gelene kadar yerine vekalet edecek olan Oğuz Çetin, 3 Mart'da oynanacak Hondruas maçı aday kadrosunu açıkladı. Kadroya genel olarak baktığımızda değişimin ayak izlerini yavaş yavaş görmeye başlıyoruz. Asıl değişim ABD kampında ve Hiddink'in gelmesinin ardından yaşanacak ama şimdiden bazı oyuncular Milli Takım'a ısındırılmaya başladı ve genelde formda olan futbolcular kadroya davet edilmiş. Benim bu konuda görüşüm her zaman belli. Genç, mücadeleci bir kadronun üzerine formda olan futbolcularla bir Milli Takım oluşturulmalı. Zaten şu kadroda gördüğüm bir çekirdek yaratılmaya çalışılıyor ve bunun etrafına genç isimler eklenmiş. Mesela Bursaspor'dan Ozan İpek ve Volkan Şen'i kadroda görmek çok güzel. Sercan Yıldırım'ın da sakatlığı bulunmasaydı büyük ihtimalle kadroda yer alacaktı. Aynı şekilde Emre Güngör ve Caner Erkin'de uzun bir aradan sonra kadroda yer almışlar. Trabzonspor'un formda oyuncuları Onur Recep Kıvrak, Giray'da kadroda yerini almış. Ayrıca son zamanların konuşulan genç futbolcusu Necip Uysal'da aday kadroda. Özer Hurmacı ve Mehmet Topuz'un da sakatlıkları dolayısıyla kadroda olmadığını düşünüyorum. Milli Takım'ın aday kadrosu şu şekilde:

Kaleciler: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor)

Savunma: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu, Emre Güngör, Servet Çetin, (Galatasaray), Ceyhun Gülselam, Remzi Giray Kaçar (Trabzonspor), Çağlar Birinci (Denizlispor)

Orta Saha: Hamit Altıntop (Bayern Münih), Volkan Şen, Ozan İpek (Bursaspor), Mehmet Aurelio (Real Betis), Necip Uysal (Beşiktaş), Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Arda Turan, Caner Erkin (Galatasaray)

Forvet: Tuncay Şanlı (Stoke City), Mevlüt Erdinç (Paris Saint Germain), Halil Altıntop (Eintracht Franfurt), Kazım Kazım (Toulouse)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir