7 Mart 2010 Pazar

Emre Belözoğlu Büyük Faktör {Fenerbahçe 1-0 Antalyaspor}

Ben bu senaryoyu ligin ilk yarısında Galatasaray adına izlemiştim. İyi oynanan çoğu maçta ikinci gol gelmediği için son dakikalar sürekli sıkıntı oluyordu ve son dakikalarda canları çok yandı. Bugün Fenerbahçe için de aynı durumdan bahsetmek mümkün. Alex'siz Fenerbahçe bugün hızlı oynamaya çalıştı, sürekli dikine oynadı, pozisyonlara girdi ama ikinci gol bir türlü gelmeyince maçın sonları sıkıntı oluştu. Emre Belözoğlu son haftalarda yükselen formunu, bugün insanüstü performansıyla taçlandırdı. Onun organizasyonlarında Fenerbahçe özellikle sol kanattan iyi geldi, oyunu genellikle rakip ceza alanı içine yıktı ama ileride etkili bir santraforun olmaması her zaman olduğu gibi Fenerbahçe'nin en büyük handikapıydı. Alex'in pozisyonunda oynayan Semih'in pozisyona girememesi, Güiza'nın boş pozisyonlarda kaçırdıkları maçı kilitleyen unsurların başındaydı. Lugano'nun dönmesinin Fenerbahçe savunmasını derleyip toparlama anlamında büyük bir unsur olduğunu söylemek gerekiyor. Sonuçta Antalyaspor'un hızlı görünen atakları pozisyona bile dönüşemeden söndü gitti. Antalyaspor cephesinde ise Necati dışında hücumda etkili olmaya çalışan bir isim yoktu. Necati'nin hareketli futboluna takım arkadaşları cevap veremediği için Antalyaspor pozisyon açısından kısır bir maç geçirdi. Söylemek lazım Emre Belözoğlu'nun ceza alanında düşürülmesi bariz penaltıydı ve Antalyaspor o pozisyondan sonra beraberliğ yakalasa bunun hesabını vermek zor olurdu. Andre Santos'un attığı golde koşusu, topu alması ve bitiriciliği bir bakıma Güiza'ya mesaj verdi.

FENERBAHÇE 1 - ANTALYASPOR 0

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Bünyamin Gezer, Ekrem Kan, Asım Yusuf Öz
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica, Andre Santos, Deivid, Cristian, Emre (Dk. 89 Deniz), Vederson (Dk. 42 Mehmet Topuz), Semih (Dk. 69 Selçuk), Güiza
Antalyaspor: Ömer, Erhan (Dk. 89 Kerim), Yalçın, Batak, Orhan, Korhan (Dk. 75 Ertuğrul), Sedat, Jedinak, Dos Santos, Necati, Veysel (Dk. 85 Balili)
Gol: Dk. 33 Andre Santos (Fenerbahçe)
Sarı Kartlar: Dk. 23 Andre Santos, Dk. 26 Vederson (Fenerbahçe), Dk. 42 Erhan, Dk. 80 Batak (Antalyaspor)

3 yorum:

  1. Alexi, santosu herkes guizaya bitiricilik dersi veriyor. gariban mesaj tahtasına döndü ama yok mubarek olmuyor, olmayacak gibi. Allah onu bizden bizi ondan kurtarsa en güzeli sanki.

    YanıtlaSil
  2. Söylemek lazım Necati'nin düşürülüşü de net penaltı ve Wederson'un elle oynaması da net sarı karttı dolayısıyla FB 10 kişi kalacak veya maç 1-1 olacaktı, maç yorumlarken bunlara da dikkat.

    YanıtlaSil
  3. Doğru onlarda var. Hakem genel anlamda çok, çok kötüydü. Ama son haftalarda hakemler hakkında Fenerbahçe çok konuşunca, kaos ortamı da bu şekilde yaratılacaktı. Emre'nin pozisyona değinme sebebim bu.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir