9 Mart 2010 Salı

Ergün Penbe'nin Bakış Açısından

Ergün Penbe ismini tartışmaya bile gerek yok. Galatasaray tarihinin en kaliteli futbolcularından birisi olmasının yanında en kaliteli insanlarından birisi. Takımdan ayrılış öyküsü diğer ayrılan yıldız oyunculara benzemesine rağmen doğruyu yapıp bizi Galatasaray bir yerlere getirmiştir, kulüpte vefasızlık yoktur diyebilen ender bir karakter. Ergün'ün futbolu bıraktıktan sonra da yaptığı açıklamaları hayranlıkla takip ediyorum ve umarım teknik direktörlük hayatında da çok başarılı bir isim olacak.

Yalnız son yaptığı açıklamarı çok beğendim desem yalan söylemiş olurum. Ergün Penbe, geçtiğimiz günlerde takımının maçı için geldiği Çanakkale'de Tugay Kerimoğlu hamlesi hakkında açıklamalarda bulunmuş. Öncelikle söylemek gerekirse bu isimler böyle açıklamaları durduk yere yapmıyorlar. Bu sorular geldiği için onlarda böyle soruları cevaplama isteğinde bulunuyorlar. Ergün Penbe de cevap verme durumunda bulunup Tugay hamlesinin doğru olduğunu ve sezon başında bu görevin kendisine önerildiğini ama kabul etmediğini söylemiş. Şimdi Ergün'e yakışan bunu bana önerildi kabul etmedim olayını ya hiç söylememesiydi ya da görevi kabul etmediği günde bu açıklamaları yapmasıydı. Tugay Kerimoğlu göreve geldikten sonra yaptığı bu açıklamayı doğal olarak samimi bulmuyorum. Ne olursa olsun göreve gelen birine yapılabilecek en büyük yanlışlardan birisi budur. Yani seni bir yere getirirler ama sonrasında biri çıkar orası aslında bana önerilmişti dendiğinde göreve gelen kişi bu duruma üzülür. Ergün'ün neden böyle bir hataya düştüğünü malesef anlamadım.

Ayrıca şu da var. Tugay göreve geldiğinde Galatasaray'dan böyle bir teklif geldiğinde kabul etmeme gibi bir lüksünün olmayacağını söyledi. Şimdi Ergün'e böyle bir teklif yapıldığını ve kabul etmediğini düşününce aklımıza ne getirmemiz lazım. Ama Ergün Penbe'nin karakterini, insanlığını ve Galatasaray'lılığını bildiğimiz için bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Açıklamasını biraz talihsiz buldum ama Ergün'ün kredisi asla bitmez ve bu tip durumlar krediyi zedelemez. Açıklamasının sonunda dediği gibi yolu birgün mutlaka Galatasaray'la kesişecektir ve onunda hedefinin bu olduğuna inanıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir