15 Mart 2010 Pazartesi

Fark Yaratanlar {Kader Keita}

Pozisyon bulamadığınız, en sıkıntılı maçta bile elinizde Keita gibi bir futbolcu varsa ona güvenebilirsiniz. Ankaragücü maçına baktığımızda bir gol ve iki asistini görüyoruz. İlk golde pozisyonu zorlayan, gole giden yolu açan isim oldu. İkinci golü artık anlatmaya gerek yok. Topu aldı, düşmedi, kaleciyi geçti, sonrasında yine düşürmek için uğraştılar ama golünü atmasını bildi. Bu golün oluşumuna bakarak, bu golü Türkiye'de Keita dışında atabilecek bir futbolcu görmüyorum. Üçüncü golde ise maçın sonu olmasına rağmen ve maç boyunca büyük mücadeleler içerisine girmesine rağmen fizik olarak düşmedi, sağ çizgiden harika bir top çıkardı ve golünü attırdı. Yani Galatasaray adına en önemli anlarda Keita'nın imzasını gördük. Bir futbolcu fizik olarak bütün maç boyunca {aldığı onca darbeye, yaptığı mücadeleye rağmen} nasıl ayakta kalabiliyor anlamıyorum. Keita aslında bunu bizlere sezon boyunca gösterdi. Sağ kanattan taşıdığı toplarla müthiş etkili işler yaptı. Özellikle arkasında Sabri oynayınca tadından yenmeyen bir sağ kanat izledik. Bir de buna etkili bir Arda, Giovani veya Kewell gibi futbolcular eklenince her iki kanatı da mükemmel derecede kullanan bir Galatasaray izleyebiliriz. Ama şu an görünen Galatasaray'ın hücumda Keita'nın süper oynadığı maçlarda ekstra işler yaptığıdır. Eskişehirspor maçında bunları görememiştik ama Ankaragücü maçında keyifle izledik. Doğal olarak süper oynamadık diyebileceğimiz maçta 3-0 galip gelmeyi başardık.

4 yorum:

 1. hagi'nin bacanağı15 Mart, 2010 19:27

  maçı tek başına aldı keita. 2 pozisyonumuz var 3 gol attık. ilk yarıdaki kayseri maçını anımsattı bu bana ama orta sahada bu kadar mahkum oynadığımız bir maçı ben uzun süredir görmemiştim anakaragüçlü oyuncular topa çok rahat hükmettiler allah'tan hücumda çoğalamadılar. ilk gol bu kadar erken gelmeseydi maçın skoru bu mu olurdu kestirmek güç. anadolu takımlarının gayet eli yüzü düzgün bu sene.

  YanıtlaSil
 2. @hagi'nin bacanağı

  elano'nun olduğu bir orta saha nasıl mahkum olmayacak ki?

  YanıtlaSil
 3. hagi'nin bacanağı15 Mart, 2010 22:32

  elano'dan ziyade sarp ve barış'tan kurulu bir ortasaha nasıl top yapacak desek daha doğru olur kanaatimce.

  YanıtlaSil
 4. aslında, orta sahada bu kadar mahkum oynamayı ve ankaragüçlü futbolcuların topa hakim olmasını biz istedik kanaatimce. eğer ilk dakikalardan bir gol bulmasaydık, oyun stratejisinin bu olacağını zannetmiyorum.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir