27 Mart 2010 Cumartesi

Galatasaray'ın Derbi Forması

Özhan Başkan'ın ölümüne ne kadar üzüldüğümüzü bir kez daha göstermek adına Fenerbahçe maçında siyah forma giyilmeli. En azından bir maçlık bu formanın hazırlanmasını rica ediyorum bu işle ilgilenenlerden. Çok mu zordur 30 tane forma hazırlamak? Kola tek siyah bant takmakla yetinmemeliyiz bu maçta.

ps: Neden mi Lincoln? Öncelikle bu fotoğrafı bulabildim siyah formayla. Bir de Samiyen'de derbi deyince, Lincoln soğukkanlılığı da lazım bu takıma. Umursamazlık demeye dilim varmıyor..

6 yorum:

 1. Aşağıdaki linkte de benzer bir konu var. O blogda -adından da anlayabileceğiniz gibi- genel olarak forma işleriyle yakından ilgilenildiği için, bu işin prosedüründen de bahsedilmiş.

  http://galatasarayformalari.blogspot.com/2010/03/ozhan-baskan-icin-siyah-forma.html

  YanıtlaSil
 2. Hiç anlamıyorsun di mi bu işlerden?

  Kulüpler sezon başında federasyona o sezon kullanacakları forma tasarımlarını gönderirler ve sezon boyunca başka tasarım falan da kullanamazlar.

  YanıtlaSil
 3. Özel izinle kullanabilirler. Bu da var kurallarda.

  YanıtlaSil
 4. Burak' ın dediği gibi özel izinle kullanılıyor.. Örnek " KARABÜKSPOR-HACETTEPE maçında başkanımızın ölüm yıldönümü sebebiyle giydiğimz siyah forma gibi.. o maça özeldi başka maçta da giyilmedi..

  Khiwanch..

  YanıtlaSil
 5. Ben konuyu okumuştum ama yorumlara bakmamıştım.

  Tabi ki sezon başında TFF'ye verilen bir liste var. Bu listeye sezon boyunca uymak zorundasın. Sezon boyunca yapılacak kombinasyonlar bile o listede vardır. Mesela parçalı formamızın kırmızı şort ve kırmızı çorapla giyileceği, yine aynı formanın beyaz şort ve beyaz çorapla giyileceği o listede resimli olarak gösterilmiştir. Sen maça çıkarken kafana göre bu maç kırmızı çorap giyeyim beyaz şortun altına diyemezsin. O listede ne kombinasyon varsa o kullanılmak zorunda, dışına çıkılamaz.

  Ancak tabi ki özel durumlar var. Mesela başka bir takımın 3 forması da sizin diğer kombinasyonlarla, oldu da çakıştı. Sadece tek maçlık hakem başka bir renk şort veya çorap ile sahaya çıkmanıza -sadece o maçlık- izin verir. Ancak tabi ki her sene 4 forma yapıldığı için ve kombinasyonlarla bu sayı daha da arttığı için, böyle bir sorun görülmedi henüz ligimizde. Ancak geçen sene La Liga'da yaşanmıştı ve bir takım rakip takımın away forması ile maça çıkmıştı.

  Bir diğer konu da çok özel durumlar. Bir arkadaş demiş, değişemez diye, ancak böyle bir katı kural yok. Eğer gerçekten çok özel bir durum varsa, bir anma durumu söz konusuysa TFF'den tek maçlık bambaşka bir forma giyme izni çıkar. 2002-2003 sezonunda Galatasaray sadece 2 günde Bingöl Depremi'nde ölenler anısına siyah forma yaptırmıştı umbro'ya, apar topar. O forma sezon başında iletilen listede yoktu, ancak tek maçlığına bu özel anma durumu için TFF'den izin alınmıştı. Yani kesinlikle olmaz diye bir durum yok. Tek maçlık herkes izin alabilir TFF'den

  Peki bu maçta neden olmadı. Her ne kadar heryerde TFF izin vermedi dendiyse de, bence zaten biz resmi bir teklif yapmadık TFF'ye. Eğer yapılsaydı kesinlikle verilirdi izin.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir