3 Haziran 2010 Perşembe

TBL'de Şampiyon, Fenerbahçe Ülker

Fenerbahçe Ülker serinin daha fazla uzamasına izin vermedi ve Efes Pilsen' i 76-51 yenerek altıncı maçta şampiyonluğunu ilan etti.

Bu maça kadar; adına yakışan harika bir seri izliyorduk. İki takım da şampiyonluk için terinin son damlasına kadar savaşıyordu ama Fenerbahçe Ülker' in şampiyonluğu daha çok istediği de açıkça görülüyordu. Özellikle taraftarı arkalarına alıp 17 sayıdan döndükleri maçta ''şampi'' demiştik hani.

Son maça baktığımızda da Fenerbahçe Ülker öyle bir başladı ki maça; beşinci dakikadan itibaren taraftarlara şampiyonluk kutlamasını başlattı. Fenerbahçe Ülker' in istekli oyununa Efes Pilsen' in yaptığı basit hatalar da eklenince kupaya uzanmak çok da zor olmadı. Erken açılan farkın da etkisiyle Ergin Ataman ve Ender' in aldığı teknik fauller de rakibin ekmeğine yağ sürdü.

Fenerbahçe Ülker' in bu kadar arzulu olmasında ve nerdeyse beş dakikada işi bitirmesinde en büyük pay taraftarının bence. Basketbolda 10.000 taraftarı arkanıza alırsanız yenemeyeceğiniz takım yok.

Ertuğrul Hoca da Fenerbahçe Ülker' e şampiyonluk kazandıran koçlar arasına adını yazdırdı. Tanjevic' ten emanet aldığı koltuğu mevcut sistemi devam ettirerek çok iyi idare etti. Maç sonu açıklamaları da gerçekten harikaydı. Şampiyonluğun mimarı denilince müthiş bir mütevazilikle böyle bir şeyin olmadığını kendisinin de başarıyı getiren bir çok küçük parçalardan biri olduğunu belirtti.

Bu şampiyonlukla beraber 4. şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe Ülker' i tebrik ediyoruz.

1 yorum:

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir