23 Temmuz 2010 Cuma

2010-2011 Sezon Formaları {Inter}

Dün Milan'ı yazarken bugüne de Inter'i attığımı söylemiştim. Uzun süredir Inter formalarını ele almak istiyordum zaten. İlk gördüğümde tuhaf gelmişti. Fakat sevmeye başladım sanırım. Bilhassa deplasman formasını. Inter'in deplasman formalarını genelde beğenirim. Beyaz olmasına rağmen.. Inter formalarını bu sene de Nike tasarlıyor. Yukarıdaki fotoğraf forma tanıtımlarından. Sneijder de kullanılmış tanıtım fotoğrafında. E hadi başlayalım öyleyse..

İlk önce San Siro formasıyla başlayalım ki mavi-siyah çubuklu formadır bu forma. Ama klasik çubuklulardan sıkılmış olacaklar ki fotoğrafta gördüğünüz gibi çubuklar dik olarak değil şekilli olarak, birbirinin içine geçmiş olarak çıkacak karşımıza bu sene. Birazdan göreceksiniz zaten formanın tam boy fotoğrafını ama ben özellikle ense kısmını aldım. Inter yazısı o kadr güzel göründü ki gözüme.. Fontundan olsa gerek çok şıkmış.


İşte bu da boydan görünümü. Pirelli reklamı, Nike logosu, Inter amblemi ve tabii ki olmazsa olmaz İtalya bayrağı. Şık bir forma olmuş. Yanındaki forma ise sevgili Julio Cesar'ın bu sene giyeceği forma. Inter formasında bu sene yıldırım teması kullanılmış sanıyorum. Cesar'ın formasının kollarındaki şekiller, iç saha formasında çubukların birbirinin içine geçmesi ve birazdan göreceğiniz deplasman formasında da hakim bu durum. Geçen seneki Şampiyonlar Ligi şampiyonluğundan sonra kendilerine güvenleri bir hâyli artmış. Hadi bakalım..

Son olarak gelelim benim de favorim olan deplasman formasına. Düz beyaz bir forma neden favorisi olur ki insanın, en azından benim.. Evet, normalde böyle düşünürüm. Ama bu forma düz beyaz bir forma değil. Sol omuz ve koltuk altından gelen bir ejderha resmi var ki formaya müthiş bir estetik katmış. Futbolcuları bu forma içinde görmek için sabırsızlanıyorum. Fakat bu forma asıl Jose'nin üzerinde nasıl dururdu onu daha beter merak ediyorum. Ne yazık ki asla öğrenemeyeceğiz. Kısmet :) Inter'e 2010-2011'de bol şanslar dilerim. Bir önceki sezonun başarısının baskısı sürekli üstlerinde olacak zira. En çok başarılar dilediğim isim ise şüphesiz Sneijder olacak. Kolay gelsin sarı portakalım :)

Yarın görüşmek dileğiyle..

2 yorum:

  1. Bu ejderha figürü figür olsun diye konulmamış oraya, Milano şehrinin simgesi olduğu için konulmuş. Zamanında İtalya şehir devletlerinden oluşuyordu ya, bütün bu şehirlerinde farklı farklı simgeleri varmış, Milano'nunki de bu elemanmış işte.

    YanıtlaSil
  2. hocam 2 yanlış var birincisi o koldan inen ejderha değil 'yılan' ve onun oraya konmasının sebebi de milano falan değil o yılan inter'in simgesidir adı da biscione 'dir ayrıca bu yılan alfa romeo'nun logosunda da vardır google'dan bakın isterseniz

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir