3 Temmuz 2010 Cumartesi

DK 2010 Çeyrek Final / İspanya 1-0 Paraguay

Israrla İspanya'nın yanlış oyuncu dizilişiyle oynadığını düşünüyorum. Xabi Alonso ve Busquets'in çift ön libero misali oynaması, David Villa'nın maça sol tarafta başlaması ve formsuzluğu gözlerinden belli olan Torres ısrarı İspanya'yı maçlarda duraklatan unsurlar. Paraguay karşısında da diğer maçlarda olduğu gibi hücum yapmakta zorlanan, pozisyon bulamayan bir İspanya vardı. Rakip Şili gibi açık futbol da oynamadığından oldukça zorlu anlar yaşadılar, üstelik rakip kontralarda da etkili oldu. Ancak 56. dakikada Torres'in yerine Fabregas'ın oyuna girmesi İspanya'nın pas futbolu ve hücum aksiyonları anlamında daha etkili olmasını, Paraguay karşısında üstünlüğü ele almasını sağladı. Sonrasında yaşanan penaltı kaosları falan var ama İspanya bu durumdan da iyi şekilde çıkmasını bildi, Pedro değişikliğiyle de hücumda iyice aktif olmaya başladı. İlk yarının aksine Paraguay da hücumu biraz daha düşününce İspanya'nın skoru bulması kaçınılmaz oldu. Buna rağmen Santra Cruz son dakikada inanılmaz bir pozisyon harcadı, yani İspanya açısından işler tam istedikleri gibi gitmedi. Bu yüzden Almanya karşısında da işlerini çok zor görüyorum. Çünkü oyunun iki yönünü mükemmel oynayabilen bir takımla karşılaşacaklar Paraguay karşısında buldukları duvarın daha zorlusu olduğu gibi, rakibin hızlı ataklarında alarm veren İspanya savunması Almanya karşısında daha da zorlanabilir. Bu yüzden öncelikle Torres sevdasından uzaklaşmak gerekiyor ve mutlaka Fabregas o maça ilk 11 çıkmak zorunda.

2 yorum:

  1. Ne zamanki Torres çıktı Villa ortaya kaydı İspanya kendine geldi,zor da olsa kazandılar.Ama çok güzel bir maçtı,kaçan penaltılar vs. futbolu futbol yapan şeyleri izledik.

    YanıtlaSil
  2. Ustuste kacan penaltilar.Ispanyanin golunde kaleye girmek istemeyen top.Paraguayli futbolcularin sanki daha fazla oynuyor gibi gozukmesi!!!Unutulmaz bir dunya kupasi oluyor!!!(Sahi valdezin golu ne diye verilmedi???)

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir