16 Temmuz 2010 Cuma

Huzurlarınızda Quaresma / Beşiktaş 3-0 Vikingur

Maçın Avrupa Ligi ön eleme karşılaşması olduğunu bilmesem, Quaresma'yı tribünlerin huzuruna sunma amaçlı bir maç olduğunu söylerdim. Gerçi Avrupa Ligi maçı oldu da ne oldu, Quaresma kendi çaldı, kendi söyledi. Maçın her anında o vardı, en güzel hareketleri o yaptı, en güzel pasları o çıkardı, tribünlere gelenlere güzel bir futbol şovu izletti ama beklenen golü bir türlü atamadı. Kaçırdığı penaltıyla da iyi bir başlangıç yapamadı ama hırsı, isteği, futbola açlığı bu sezon Beşiktaş'ın en büyük artısı olacaktır.

Aslında Beşiktaş'ın eksiği Quaresma'ya uymak oldu. Kadroya baktığımızda Quaresma, Tabata, Delgado, Nihat ve Bobo bir arada oynadı. Sistemde 4-1-3-2 gibiydi. Hücüm üçlüsünde Quaresma, Tabata ve Delgado sürekli değişimli oynadılar, Bobo ve Nihat ile de Beşiktaş goller aradı. Nihat işin gol kısmını, Quaresma ise şov kısmını mükemmel uyduladı ama Tabata ve Delgado acaba hangimiz bu takımdan önce gider yarışması içerisindeydi. Görünen bu iki futbolcuya da Beşiktaş'ta ekmek olmadığı ama sadece birinin gideceğini düşünüyorum. Özellikle Delgado bugün gösterdiği silik performansla, futbol oynanmamış bir yılın kendi üzerinde yarattığı acıları bizlere gösterdi. Bobo ise belki pozisyon anlamında aradıklarını buldu ama gol vuruşu anlamında beklenileni veremedi. Beşiktaş'ın da işte bu yüzden yeni bir santrafor arayışında olduğunu söyleyebilirim.

Bunun dışında maç hakkında konuşulacak fazla birşey yok. Tek kale oynanan karşılaşmada, biraz da Quaresma'nın şovu gölgesinde bir skor alındı. Vikingur'u zaten tartışmaya gerek yok, çok ama çok güçsüz bir rakip ve Beşiktaş'ın 11'ine de baktığımızda böyle bir futbol geleceği zaten belliydi. Schuster hala bazı denemelerde, takımdan son ayrılacak futbolcuları kafasında ayarlamaya çalışıyor, Yıldırım Demirören ise yeniden İnönü'ye girebilmenin mutluluğunu yaşıyor.

1 yorum:

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir