2 Temmuz 2010 Cuma

Yaratılmak İstenen Servet Çetin Sorunu

Kimi takımda kalsın istiyor, kimi gitsin diyor. Rijkaard'ın da ağzından duymadan, Servet ile ilgili söylemler basında yer alıyor. Servet'e bakıyoruz ettiği 10 kelimeden 8'i transferle ilgili. Doğal olarak kafalar biraz karışıyor. Servet Çetin'in değerli bir futbolcu olduğunu söylemeye gerek yok. Ülkenin stoper kıtlığında en değerli yerli stoper durumunda. Bir zamanlarının takımdan kovulan adamı, Galatasaray forması altında değerinin oldukça üstüne çıktı ama son zamanlarda sisteme uymama durumundan veya bizlerin bilmediği başka bir sorundan değerinin yine altına indi. Servet o kadar çok transferden bahsediyorki, bizlerde Servet Çetin dendiğinde sadece transfer konuşuyoruz. Gönül ister yeni sezonda Servet'in takım içerisindeki pozisyonunu konuşmak. Ama benim gönlüm bunu istiyor, özellikle de Galatasaray yönetiminin Servet Çetin hakkında aldığı son karardan sonra.

Malum transferin en çok konuşulan isimlerinden birisi ama geçtiğimiz sezon olduğu gibi bonservis bedeli olarak 8 milyon avro'lar bir hayal. Üstelik Servet'e de istediği yıllık ücretler önerilmiyor. Bu durumda futbolcuyu kazanmaktan başka bir yok yok, çünkü değerli bir isim.

Lucas Neill, Ali Turan, Gökhan Zan ve Servet Çetin. Kağıt üzerinde kaliteli bir stoper rotasyonu. Özellikle de Neill'in varlığı. Geçtiğimiz sezonun kötü Galatasaray'ında çölde bir vaha gibi müthiş bir performans göstermişti. Bu durumda Neill'in yanında düşünülen ilk isim yine Servet olacaktır. Rijkaard'ın kendisine bir şans daha vermesini bekliyorum. Üstelik yeni bir orta saha hattı kurulacağını düşünürsek ve Servet'in de söylemleri doğrultusunda daha iyi bir performans gösterilebilir. Neydi Servet'in dedikleri, ''benim topu oyuna iyi süremediğimi söylüyorlar, ben de Barcelona'da oynasam Pique gibi birşey olurdum'' gibisinden. Ya da buna benzeyen bir söz, tam hatırlamıyorum. Hiç farketmez, oluşan yeni dönemde Servet sözlerinin doğru olduğunu göstermek için daha iyi işler yapmak zorunda.

Aslında ağır gibi görünen fiziğine rağmen oldukça hızlı bir adam. Uzun zamandır hızlı bir futbolcu karşısında aciz bir duruma düştüğünü görmedim. Aksine ayakta kalan, kazanan taraf oldu. Sonra güçlü de bir futbolcu, mücadeleci, savaşçı, oynamak isteyen, takıma katkı vermek isteyen biri. Belki de olduğundan fazla profesyonel açıklamalar falan yapıyor ama elinden geleni de yapıyor. Asla aldığı paranın falan üstüne yattığını görmedim. Bu arada Galatasaray'dan da iyi para kazandığını söylemek lazım. Meira'nin kötü performansı Servet'i daha da yukarıya taşımıştı ve sözleşmesi uzatılırken aldığı ücret Meira ile eşitlenmişti. Yani 1.5 milyon avro civarında bir rakam. Bugünkü şartlara oranla oldukça iyi bir ücret.

Son olarak yeni bir stoper transferi yapılmayacağını söylemeliyim. Takım bu savunmacılarla yola devam edecek ve yeni dönemde formayı kimin kapacağını hep birlikte göreceğiz. Ama bu süre zarfında Servet daha fazla transfer hakkında konuşmazsa ve hakkında sürekli Galatasaray'da mutsuz tarzında iddialar yayınlanmazsa güzel olur.

1 yorum:

  1. Ali Turan'ın sağ bek performansı (bana göre) stoper performansından daha iyi. Dolayısı ile Ufuk'un da gönderildiği bir ortamda Sabri'yi yedeklemesini bekliyorum aslen. Bu durumda asli stoperler Servet, Neill ve Gökhan kalıyor ki bu sonuncusunun müzmin sakat olduğu düşünülürse Servet tek seçenek!

    Zaten bu kadar transfer konuşulan bir ortamda Aziz Yıldırım'ın ortaya çıkmaması bir işarettir bence. Bilica'nın yerine Servet mesela ilaç gibi gelir; bu hareket olmadıysa şimdiye kadar Servet'in takımı terketmesi balon haber derim ben...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir