21 Ağustos 2010 Cumartesi

Beşiktaş & Robinho Transfer Karmaşası

Gerçekten çok ilginç bir öykü oldu. Gerçi Quaresma transferinde de bu süreç yaşanmıştı ama söz konusu Robinho olunca işin karmaşasının artması doğal. Çünkü futbol tarihinin en ilginç isimlerinden birisini transfer etmek zor. Kariyeri boyunca ne istediğini tam olarak bilememiş, büyük paralarla yüzmüş ama sağlayamadığı istikrar yüzünden transferine kumar gözüyle bakılan bir isim. Az daha Yıldırım Demirören sırf beklenti doğdu diye inanılmaz paralara bu transferi gerçekleştiriyordu. Bonservisi için 26 milyon avro, yıllık ücretin de 4.7 milyon avro civarında olacağı bir transferden bahsediyoruz. Üstelik bu bonservisi de sponsorla karşılamak isteyen bir yönetim var. İnanın 2012 kriterleri falan derken, kulübün altına dinamitler koymamak en iyisi. Şu an eksiği iyi bir santrafor olarak görünen ama Guti ve Quaresma gibi isimlerle de futbol sanatını en güzel şekilde izleyen Beşiktaş taraftarı belki Robinho'yla biraz daha coşacaktı ama bu işin sonrası karanlık. Bana sorarsanız bu transferin gerçekleşmemesi en hayırlısı oldu.

Robinho, Santos'da parlamış ve bir anda futbol gündeminin tam ortasına düşmüş bir isimdi. Büyük teklifler almasına karşın, Santos kendisiyle yolları ayırmak istemiyordu ama Robinho gitmek adına depresyonlara girince Real Madrid'e transferi gerçekleşti. Real Madrid formasıyla da üç sezon geçirdikten sonra yine transfer olmak istedi ve önce Chelsea ile anlaştı. Scolari de tam planlamasını bu futbolcu üzerine yapmışken, son dakika çalımıyla Manchester City'e transferi ise asla unutulmayacak. Kendisi için 42 milyon avro'luk bir bonservis ödendi ama City asla Robinho'dan beklediğini alamadı. Sonra ise Santos'a kiralık olarak geri döndü derken, bugün City tarafından istenmeyen bir futbolcu. Doğal olarakta piyasası biraz düştü ama Manchester City ne kadar top satıcı olursa olsun, Robinho'yu çok kolay bırakmayacaktır. City'den de ballı ekmeği yiyen Robinho, gittiği kulüptende iyi paralar arayacak. Bu yüzden Robinho transferi büyük bir kumardır, bu adama güvenilerek asla bir yola girilmez. Yine de şunu eklemek lazım, geçtiğimiz günlerde Guti'nin en iyi 10 asisti gösteriliyordu ve 6'sını Robinho'ya yapmış. Ne olursa olsun büyük transfer olacaktı ama inanın böylesi daha iyi.

2 yorum:

  1. valla yine de geliyor gibi.

    YanıtlaSil
  2. skybet te favorilikten düştü beşiktaş, şu anda favori 1.50 ile barcelona, beşiktaşa 2.50 veriyo pffffff, dün 1.67 di oranımız... Galiba alamıcaz :( offf yaaa

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir