20 Ağustos 2010 Cuma

Fenerbahçe & Deivid De Souza


Bizleri sinir eden yengeç dansının mucidi olmuştu Deivid De Souza. Ama onu sadece bu dansla hatırlamamak lazım, Fenerbahçe'ye müthiş katkıları olmuştu. Deivid deyince aklıma bir anda Pancu geldi. Beşiktaş için Pancu'nun önemi malum, sürekli akıllara kaleye geçmesi falan gelir ama 100. yıl gelen şampiyonlukta en büyük pay sahiplerinden birisiydi. Üstelik santrafor olarak geldiği Beşiktaş'ta çok iyi bir orta saha futbolcusuna dönüşmüştü. Bu da Beşiktaş için ekstra bonustu. Aynı durum Deivid için de geçerli. Zico kendisini santrafor olarak transfer etmesine rağmen, ikinci sezonunda Deivid'i ortaya sahaya çekerek müthiş bir katkı almıştı. Şampiyonlar Ligi'nde de gelen çeyrek finalde Deivid ismini çok konuştuk ve o sezon gösterdiği katkıyla beraber iyi bir miras elde etti. Bir sonraki sezon ise Kezman zedelerden oldu ve Kezman gider ayak Deivid'i sakatlayarak futboldan uzun süre kopardı ve o kopmada Deivid'i bir türlü eski günlerine döndürmedi. Ama o zamanında edindiği miras sayesinde Andre Santos ve Cristian sözleşme imzalarken, kendisiyle de sözleşme yenilendi ama artık eski günlerin gelmeyeceği açıktı. Deivid yine de gerek orta saha, gerek sağ kanat, gerekse santrafor anlamında hala iyi alternatif olabilirdi ama Fenerbahçe'nin başka planları olduğunu düşünüyorum. Hatta stoper veya bir orta saha transfer etme anlamında çalışmalar olabilir. Deivid'de bu arada Flamengo'ya gitti. Zico onu tekrar yanına aldı, zamanında CSKA ve Olimpiyakos 'da da çalışırken bunu istemişti ama bir türlü gerçekleştirememişti.

2 yorum:

  1. deivid'i kezman mı sakatladı? ilk defa böyle bir şey duydum. deivid'in ayağı gereğinden fazla uzun çimlere takılıp düşmesiyle kırıldı..

    YanıtlaSil
  2. Zeminin faktörü büyük oldu ama Kezman'la girdikleri mücadelede kırıldı. Kezman'a suç bulamam, tabii baş sorumlu zemin :)

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir