12 Ağustos 2010 Perşembe

İlkan Karaman Galatasaray' da


Adı son bir kaç gündür bizimle anılıyordu ve nihayet transfer kesinleşti. Böylece Ümit Milli Takımın dört oyuncusu Galatasaray' da buluşacak. Detayları ve oyuncu hakkındaki analizimizi ilerleyen saatlerde yazacağız.

Resmi sitenin oyuncu hakkında verdiği bilgi:
Takımdaki en genç oyuncu olan İlkan, Beko Basketbol Ligi’ne iyi bir başlangıç yapan Tofaş’ın başarısında önemli rol oynadı. Sezonun üçüncü maçında Oyak Renault önünde attığı 16 sayıyla da ligde bu alandaki en yüksek skoruna ulaşmayı başardı. İlkan Karaman, Beko Basketbol Ligi’nde sezonu 5,1 sayı ve 2,6 ribaund ortalamarıyla bitirdi.

Pota altında ciddi bir güç olan 2.05 metre boyundaki oyuncu, küçük yaşlardan itibaren milli takımlarda mücadele etti. 2006 yılında İspanya’daki U-16 Avrupa Şampiyonası’nda sekizincilik yaşayan Türkiye'nin kadrosunda bulunan İlkan, 2009 senesinde Yunanistan’da düzenlenen ve Türkiye’nin altıncı olduğu U-20 Avrupa Şampiyonası’nda da boy gösterdi. Genç sporcu, turnuva boyunca maç başına 9,8 sayı ve 5,2 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Ümit Milli Takım'ın Yıldızları Galatasaray'da Buluşuyor
İlkan Karaman, Hırvatistan’daki 2010 U-20 Avrupa Şampiyonası’nda ise gelecek sezon Galatasaray Cafe Crown’da forma giyecek Hüseyin Göksenin Köksal, Sertaç Şanlı ve Melih Mahmutoğlu ile birlikte mücadele etti. İlkan, organizasyonu maç başına 9,3 sayı ve 5,8 ribaund ortalamalarıyla tamamladı.

Gelecek vadeden oyuncu, Türkiye’nin namağlup şampiyonluğuyla sonuçlanan 15. Turgut Atakol Turnuvası’nda gösterdiği performansla göz doldurmuştu. Türkiye’nin 86-78 kazandığı Polonya maçında 25 sayı ve 11 ribaund üreten İlkan Karaman, beş maç sonunda ise 13,2 sayı ve 6,6 ribaund ortalamalarına sahip oluyordu.

Galatasaray Cafe Crown’un gelecek yıllardaki Yenilmez Armada projesinin bir sonucu olarak kulübümüze katılacak olan genç sporcu, hâlihazırda Ümit Milli Takım kadrosunda bulunan Göksenin Köksal, Sertaç Şanlı ve Melih Mahmutoğlu ile birlikte ülke basketbolunun temelini oluşturacak isimlerden biri olarak gösteriliyor. İlkan Karaman, diğer yandan, sadece A takımla değil, altyapı ile de ilgili çalışmalar yapan; kısa, orta ve uzun vadede kalıcı başarılar kazanmak isteyen Galatasaray Cafe Crown adına çok ciddi bir yatırım olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir