12 Ağustos 2010 Perşembe

Neill' in Partneri Servet Mi?

Servet' in bir televizyon kanalına verdiği röportajı okuyordum; aklıma bu konu geldi. Neill' in partneri sezon içinde kim olacak? Nasıl bir rotasyon yapılacak. Hem bunu hem de röportajda dikkat çeken bazı noktaları değerlendirelim kısaca.

Röportaj da her zamanki gibi Avrupa hayalim var diye girmiş konuya. Bana göre böyle bir açıklama kesinlikle yapmamalı profesyonel sporcu. Sen çıkar sezon boyu topunu oynarsın, eğer sezon sonunda teklifler varsa ve kulübün istediği parayı kazanabiliyorsa transferin gerçekleşir. Olmazsa da çıkıp, mümkün olduğu kadar az konuşarak topunu oynamaya devam edersin. Geçtiğimiz sezon takım ligde yarış içindeyken gördüğü her mikrofona Liverpool' da oynamak isterim diyen Arda ifrit etmişti beni. Neyse ki bu sezon gerekli uyarılar yapılmış ve sadece futboluna konsantre oluyor. Sonuç ortada; kafasında sadece futbol olan bir Arda' yı durdurmak çok zor. Aynı davranışı Servet' ten de bekliyoruz artık.

Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise; ''Oynadığım zamanlarda benim için problem, bana güvenen olmadığı zaman iyi performans sergileyemiyorum, ama güvenin olduğu her ortamda çok başarılı olacağımı düşünüyorum. Sadece benim için güven çok önemli. Başımızda bulunan insanların bana güvenmesi yeterlidir. Ben zaten gerekli performansı sahada gösteririm” sözleri. Doğrusunu söylemek gerekirse güvenmiyorum ben Servet' e. Servet' in olduğun her pozisyonda kalbimin ağzıma gelmesinden de usandım. Önüne bile zor top atıp, arkasına atılan her topta adam kaçırması, saçma tercihleri... Dediğim gibi çok fazla eksik yönü var ama yine de Türkiye şartlarında standart üstü bi stoper. Kafasını sadece futboluna verip, transfer falan laflarını bırakmalı ki camia kendine güvenebilsin.

Bir de bu Rijkaard ve futbolcuların son şansı bu sene demiş. Buna da katılmıyorum. Suç Rijkaard' da mı yoksa ona istediği oyuncuları her sene kamp bittikten sonra hatta ligin de bir iki haftası geçtikten sonra veren yönetimde mi? Bu da tartışılması gerekn başka bir konu.

Röportajı bir kenara bırakıp başlığımıza dönelim artık.Stoper de Neill' in yeri garanti zaten ama sorun ona uygun partneri bulabilmekte. Elimizde o bölgede oynayabilecek Servet-Gökhan-Ali Turan ve Çağlar' ı sola koyarsak Hakan Balta var. Gökhan Zan' a güvenip yola çıkılmayacağını defalarca gördük. Ali ise tahminim daha çok rotasyon oyuncusu olacak. Hem stoper hem de sağ bek yedeği olarak kadroda düşünülüyor bence. İki kuvvetli alternatif var yani o bölge için:Servet ve Hakan. Rijkaard' ın Servet konusunda tavrını düşünürsek Hakan Balta bir adım önde gibi ama bu konuda belirleyici olan Çağlar olacak bence. O eğer sol bekte iyi bir performans sergilerse Hakan stoper oynayabilir ancak beklentilerin altında kalırsa Hakan sol beke kayıp Servet formayı alır. Kim oynarsa oynasın; formanın hakkını versin yeter!

7 yorum:

 1. Kesinlikle Neill'in ekürisi değil. Transfer yapılmayacak gibi görünüyor o bölge için. Aslında bu transfer mevzusu da net değil belli de olmaz. Ama eğer bir yabancı stoper alacak olsalardı; Servet'i satarlardı gibime geliyor. Zaten denemişlerdir satmayı ancak istenilen para verilmemiştir. Bu sene de büyük ihtimalle ilk 11'de. Hayırlısı ne diyelim.

  Açık açık bana güvenilmiyor demiş. İyi de futbolcuya Servet'in kastettiği anlamda güvenilmez ki. Yok öyle bişey:)) Antrenör ona yeteri şansı verir,

  -taraftarda sabırlı davranmalıdır tabi de oyuncu yaratmalıdır o durumu biraz da-

  futbolcu formayı hak etmek için çalışır. Başarılı olur veya olamaz. Oyuncuya forma veriliyorsa zaten o güvenildiği içindir.

  Teknik direktörün fubolcusuna sahip çıkması ayrı bir olay bana göre.

  Ayrıca Rijkaard'ın ''Servet'e güveniyorum'' demesi için ben bir sebep göremiyorum. Kaldı ki Servet şu sistemde etkisiz kaldığını ve çok hata yaptığını kendisi de biliyor zaten. Bahane yaratmaya çalışıyor sanırım, çözemedim...

  YanıtlaSil
 2. Adam çıkıp Rijkard'ın son şansı diyebiliyor.Kaldı ki performans olarak ofk belgrad'a karşı bile yeterli olamıyor.Profosyonel futbolcudan çok kendini Galatasaray'dan üstün gören futbolcu imajı veriyor.Bu takımda kimler oynuyor hiç kimsede böyle sözler söylemiyor.Kafa olarak burda değil gibi.Nereden bakarsak bakalım Neill'in yanına olmuyor,bu takıma da yakışmıyor (hal ve hareketleriyle).Ama Adnan Polat çıkıp ta Rijkard'la konuştum Servet'i oynatıcak derse o da bunu kendine bir hak olarak görmüş olabilir.

  YanıtlaSil
 3. Tartışmasız Balta oynamalı Neill'ın yanında. Çünkü sol bek için çok yavaş bir oyuncu zaten Çağlar her halükarda Balta'dan iyi iş çıkaracaktır sol bekte. Balta, teknik olarak Servet'in fersah fersah ilerisinde. Balta'nın alternatifi ise nispeten ayaklarına daha hakim olan ve daha hızlı olan Ali Turan olmalı.

  Diğer taraftan Beşiktaş-Villareal maçında Ersan'ı izlediğimde içim yandı. Bu adam bizim gündemimize gelmişti. Hatta Tugay maçını izlemişti. Ama nasıl kaçırdık anlamadım. 10 yıl boyunca stoper sıkıntısı çekmezdik Ersan'ı alabilseydik. Fundamental'ı harika bir oyuncu.

  YanıtlaSil
 4. Yanlız 2 sene önce bu Servet Galatasaray takımında baş tacı ediliyordu yanılmıyorsam ? Hatta ilk senesinde sadece 2 maçta oynayamadı geri kalan 59 resmi maçta görev yapmıştı ve 2007-2008 'de gelen şampiyonluğun mimarları arasında gösteriliyordu.

  YanıtlaSil
 5. Alican; Bende onu düşünüyorum zaten. Servet gerçekten canını dişine takan, mücadelesinden ödün vermeyen bir futbolcuydu. Ne zaman Marsilya teklif yaptı ve bir şekilde gidemedi, o günden bu yana gösterdiği düşüş önlenemiyor.

  YanıtlaSil
 6. Çok doğru söylüyorsun , çünkü adam o dönem öyle bir top oynadı ki ben bile bir ara " Biz bu adamı niye sattık ? " falan demeye başlamıştım...Marsilya olayından sonra iptal oldu sanırım Servet

  YanıtlaSil
 7. Galatasaray-atletico madrid maçında forlan'ın attığı ve yıkıldığımız golü tekrar izleyin derim ben.Aptalca yaptığı hareketi görün resmen unuttu forlanı.Bu sadece yaptığı hatalarından biri,2sezon önce iyi performans gösterebilir ama mevcut durumda kesinlikle neil'ın partneri değil,avrupa hayeli içinse 'aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş'.Kendisi diyor ki ; teklifler var ama avrupadaki vergi sistemi...Eeee bu ülke size güzel tabi!!!

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir