19 Ağustos 2010 Perşembe

Madrid' te Bir Türk

Aslında başlığımız Madrid' te bir Türk ama; Madrid' te olmasını, Türk oluşuna mı yoksa Alman vatanaşlığına mı borçlu tartışılır tabi. Konumuz da bu değil aslında ama hazır açılmışken ben de kısaca görüşlerimi belirtmek istedim. Alman Milli Takımını seçtiğinde çok eleştirilmişti Mesut. Hatta olayı abartıp çocuğu vatan haini ilan edenler bile olmuştu. Ancak kendisi için ne kadar doğru bir karar verdiğini bir kez daha ispatladı. Türk Milli Takımın seçseydi eğer ne Güney Afrika' da oynardı ne de şu anda dünyanın en büyük kulüplerinden birinde, dünyanın en büyük teknik adamıyla çalışma fırsatı yakalardı. Bana kalırsa herkes Mesut' a saygı duymalı ve ona gereken desteği göstermelidir.

Konumuza dönersek Real Madrid uzun uğraşlar sonucunda Mesut Özil' i kadrosuna katmayı başardı. Şu anda herkesin merak ettiği Mesut' un Real Madrid' teki rolü ne olacak? Takımın önemli bir yıldızı mı yoksa bir rotasyon oyuncusu mu? Bana kalırsa Mesut da takımı taşıyacak potansiyel var. Şu anda Kaka' nın sakat olduğunu da düşünürsek eline bir fırsat da geçecek. Eğer bu fırsatı iyi kullanabilirse takımın önemli silahlarından biri olur. Tabii ki tek oynayabildiği bölge de Kaka' nın yeri değil. Kaka dönse bile sol içte kullanılabilir Mesut; yahut farklı varyasyonlar denenip Kaka ile beraber göbekte oynar. Bunun en iyisini Mourinho bilir, onun tercihini bekleyelim biz:)

Mourinho da yaptığı açıklama da Mesut ve Van Der Vaart arasında rekabet olacağını ve hak edenin formayı kapacağını belirtmiş. Van Der Vaart çok iyi oyuncudur ama Mesut' da da Van Der Vaart' ı kesecek potansiyel fazlasıyla vardır. Mesut bana kalırsa ne Van Der Vaart' dan ne de Di Maria' dan daha az yeteneklidir.(Di Maria' yı örnek göstermemin nedeni de sol içte de oynayabilme yeteneğinin olması.)

Umarım Mesut, çok daha iyi yerlere gelecek ve o takımın en önemli parçalarından biri olacak. Biz de onu ekran başında gururla izleyeceğiz ve bizden biri en büyüklerin arasında oynuyor diyebileceğiz.

1 yorum:

  1. Mesut, özellikle oyunu okumadaki doğal yeteneği ve tercihlerindeki kusursuzluğu ile şimdiden Zidane tarzı farklı bir adam olarak futbolseverlerin kalbine kazındı ama çok ilginç bir yanıda enteresan biçimde hep yanında olan şansıydı.. İlgili bir yazı için bkz:

    http://hagininkosani.blogspot.com/2010/08/mesut-ozil-in-sans-melegi.html

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir