5 Ağustos 2010 Perşembe

Monique Currie Transferi {Değerlendirme}

Son zamanlarda adı sıklıkla Galatasaray ile anılıyordu Currie' nin ve sonunda resmi açıklama geldi. Çok kaliteli bir oyuncu olduğuna lafım yok ancak ihtiyaç olan bölge forvet miydi konusunda şüphelerim var.

Bildiğiniz gibi Wiggins ile sözleşme imzalamıştık daha önce ancak oyuncu şanssız bir sakatlık geçirdi ve biz de sözleşmesini feshettik. Wiggins şutör guarddı ancak oyun kurucu olarak da faydalanabileceğimiz bir isimdi. Ben yine böyle bir hamle bekliyordum ancak hoca tercihini forvetten yana kullandı. Doğrusu sadece üç numarada oynayabilen bir oyuncu değil iki numara ve zaman zaman dört numarada da oynayabilen bir oyuncu ancak ben yine de takımın ihtiyacının bir guard olduğunu düşünüyordum. Ne diyelim; Allah Işıl' a bol kuvvet versin bu sene.

Monique Currie' nin ne yazık ki Avrupa pasaportu bulunmuyor ve bir sakatlık olmazsa kendisini Avrupa' daki maçlarda izleyebileceğimizi düşünmüyorum. Çok çok yüksek ihtimalle kıta dışı oyuncu haklarımızı Seimone-Sylvia ikilisinden yana kullanacağız. Bu transfer de bize sanki ligi daha ön planda tuttuğumuzu gösteriyor. Doğrusunu söylemek gerekirse elimizde bu kadar iyi bir bütçe varken Avrupa için daha uygun bir kadro kurulmaması da canımı sıkmıyor değil.

Dediğim gibi ben Avrupa pasaportu ola bir guard beklerdim ama takımı ve oyuncuları görmeden eleştiri yapmayı da doğru bulmuyorum. Hocamızın mutlaka bir bildiği vardır. Muhtemelen milli takımda sık sık kullandığı Yasemen' e de güveniyor. Işıl-Yasemen-Hodges ikilisi umarım beklediğimizden fazlasını verir ve bize guard eksikliğini hissettirmezler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir