27 Ağustos 2010 Cuma

Ömer Erdoğan'lı Milli Takım Aday Kadrosu

Belli ki Milli Takım'ın iskeleti bu olacak. Biz ne kadar eleştirsekte birşeylerin değişeceğini sanmıyorum. Bu yüzden Hiddink'in mevcut kadroda yataracağı farkı hep birlikte bekleyeceğiz. Sonuçta Dünya'nın en iyi Milli Takım teknik adamlarından birisi başımızda. Elbette bizden iyi biliyor ve bizler ne kadar eleştirsekte Hiddink, doğru bildiğini yapacak. Ama şunu da ekleyelim. Hiddink, yeni oyunculara her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi. Yani anlık performansların futbolcular açısından önemi çok büyük. Bir anda yakalayacakları çıkışla beraber kendilerini Milli Takım forması altında bulabilirler. Buna da en iyi örnek Ömer Erdoğan olmuş. Milli Takım'ın ABD kampına götürülmediği için çok eleştirmiştim ama sonunda hakkı olanın hakkını vermişler. Bir de Milli Takım'ın savunma kurgusunu oluşturan futbolcuların formsuzluğu da bu kararda etkili oldu gibime geliyor. Stoperlere baktığımda Servet Çetin ve Gökhan Zan farklı alemdeler ve Toraman da sakatlıktan yeni çıktı. Bu yüzden Ömer Erdoğan hamlesi doğru ama komple savunma kurgusuna baktığımda çok sayıda formsuz futbolcu bulunuyor. Bu da Kazakistan ve Belçika maçları öncesinde çok büyük bir sorun.

Bunun dışında da eleştirecek yanlar arayabiliriz. Mesela son iki haftadır müthiş oynayan Volkan Şen kadroda yokken, Kazım Kazım kadroya çağrılmış. Nereden bakarsak bakalım çok yanlış bir karar. Aynı şekilde Ceyhun Gülselam ve Mehmet Topal gibi isimler yok ama Aurelio ve Selçuk Şahin kadroda. Bu durum da bazı oyuncuların Milli Takım'ın kadrolu elemanları olmaya başladığı tezini güçlendiriyor. Ayrıca Mevlüt Erdinç'in de neden kadroda olmadığının bir izahı olduğunu düşünmüyorum. Yine de bu kadronun Kazakistan ve Belçika karşısında zorlanmaması gerekiyor. Özellikle sezonun yeni başladığı ve kış şartlarının etkili olmadığı bu zamanlarda ilk olarak Kazakistan deplasmanına gitmemiz büyük avantaj. Sonra ise kendi içerisinde önemli sorunlar yaşayan Belçika'yı konuk edeceğiz. Eğer 6 puanla işe başlarsak gerisinin geleceğine inanıyorum. Ayrıca Hiddink'in Türk futboluna giderek daha hakim olması da, beklenen Milli Takım'ı bizlere getirecektir. Son olarak Volkan Demirel'in yokluğunda kale Onur Kıvrak'a emanet. Bu da çok ilginç bir deneyim olacaktır. Aday kadro ise şu isimlerden oluşuyor:

Kaleciler: Hakan Arıkan, Onur Kıvrak, Sinan Bolat

Savunma:
Gökhan Gönül, Sabri Sarıoğlu, Ömer Erdoğan, Servet Çetin, İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Hakan Balta, İsmail Köybaşı

Orta saha:
Hamit Altıntop, Kazım Kazım, Mehmet Aurelio, Selçuk İnan, Selçuk Şahin, Emre Belözoğlu, Nuri şahin, Arda Turan, Özer Hurmacı

Forvet:
Tuncay Şanlı, Semih Şentürk, Sercan Yıldırım, Nihat Kahveci, Halil Altıntop

2 yorum:

  1. Hocam Belçika'nın kadrosunu çok hafife aldığını düşünüyorum. Muhteşem bir jenerasyon yakaladılar.Teknik heyeti çok vasat olsa da,mevcut kadroları bizden bir gömlek üstün maalesef.Stoperleri dünya çapında.Vermaelen-Van Buyten-Kompany ve Lombaerts gibi bir tandem rotasyonları var.Hepsi teker teker bizimkilerden üstün.Üstelik Hazard-Defour-Witsel-Fellaini gibi adamların oluşturduğu bir ortasaha kurgusu her takıma üstünlük kurabilecek durumda(Barça hariç =))..

    YanıtlaSil
  2. Mevlüt ERDİNÇ, Hasan KABZE, Gökdeniz KARADENİZ ve Mehmet TOPAL'ı milli kadroya almayan zihniyet tamamen köhne ve geridir. bu dört futbolcu da en zor liglerde 90'ar dakika top koşturuyor ve MİLLİ DUYGULARI herkesten daha kuvvetli

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir