30 Ağustos 2010 Pazartesi

Q7'in Varsa Farklısın / Karabükspor 1-4 Beşiktaş

Quaresma, bugüne kadar Türkiye'ye geldim diyen yıldız futbolcuların hiçbirisine benzemiyor. Yani para için geldiğini falan söylemek mümkün değil. Kesinlikle kendisini kanıtlamak için bu ülkeye gelmiş ve bu açıdan Beşiktaş çok doğru bir adres. Arkasına taraftar desteğini de alan Quaresma, bana sorarsanız yeni bir Nouma destanı yazar. Başlıkta zaten herşeyi belirtiyor. Q7'in varsa çok farklı bir takım oluyorsun. Kötü zemin gibi bahanelerin arkasına da saklanmadan alıyor maçı ve çok farklı diyarlara götürüyor. Karabükspor karşısında da ikinci yarıda hareketlenmesi, sorumluluğu üstüne almaya başlamasıyla 10 dakikada işi bitirdi diyebilirim. Attığı golden güzel, yaptırdığı penaltı vardı. Bunun da altını çizelim.

Quaresma için destanlar yazmama rağmen, Beşiktaş savunmasının durumu da her maç kendisini tekrar ediyor. Çok ağır kalmalarının yanında, risk almayı seven bu anlayış Karabükspor'a da ilk yarıdan 2-3 gol atma imkanı sunuyordu. Karabükspor maçın başından bu yana oyunu kendi yarı sahasında kabullenmiş görünüp, hızlı hücumlarla etkili olmaya çalıştı. Zaten bu futbol için doğmuş olan Emenike gibi bir santrafor da olunca çok etkili ataklar yakalandı ve yeniden bir kaleci destanını yazmış olduk. Savunmanın kendisini bulmaya çalıştığı bu dönemde, Beşiktaş kalecilerinin yazdıkları destan eğer ileride başarı gelecekse çok hatırlanacak. Maçın ikinci yarısında ise Beşiktaş 2-1'in de avantajıyla biraz daha kontrollü oynamaya çalıştı, savunmasını çok fazla ileri çıkarmadı ve oyunun hakimiyetini böylece eline aldı. Ernst, Guti ve Necip üçlüsü orta sahada aldıkları topları olumlu kullandılar, tempoyu düşürdüler ve Quaresma da hücumda tek başına aldığı sorumlulukla maçı kopardı.

Şu maçta Tabata 2 asist yapmış, Nobre ise 2 gol atmış gibi görünsede bu futbolcuların yerine girecek etkili isimler Beşiktaş hücumlarını daha verimli hale getirecek. Sağ kanatta Holosko veya Hilbert ilk tercihimdir. Tabata gibi bir macera denemem o kanatta. Santrafor konusunda ise Baros veya Niang tarzı bir futbolcuya mutlaka ihtiyaç var. Sadece kanatlardan gelen ortalara değil, hücum organizasyonlarında da aktif rol alacak bir santrafor gerekiyor.

Stat: Dr Necmettin Şeyhoğlu

Hakemler:
Tolga Özkalfa, Ali Saygın Ögel, Volkan Narinç, Murat Türker

Kardemir Karabükspor:
Tomiç, Birol, Mehmet, Şenol, Florin (Dk. 66 Hakan), Kerim, Armand Tchani, Seriç, Cosmo Do Silva (Dk. 71 İlhan), Emenike, Fatih (Dk. 53 Yasin)

Beşiktaş:
Cenk, İbrahim Üzülmez, Ernst, Necip, İbrahim Toraman, Zapotocny, Ekrem Dağ, Quaresma, Tabata (Dk. 77 Holosko), Guti (Dk. 84 Nihat), Nobre (Dk. 80 Bobo)

Goller:
Dk. 3 Emenike, Dk. 10 ve 26 Nobre, Dk. 75 Guti, Dk. 82 Quaresma

Sarı kartlar:
Dk. 22 Emenike, Dk. 58 Cosmo Do Silva, Dk. 68 Armand Tchani

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir