23 Ağustos 2010 Pazartesi

Shumpert Galatasaray' da

Jasaitis oldu mu olacak mı derken, birden ortaya Shumpert ismi atıldı ve transfer resmi olarak gerçekleşti. Eminim ki bir çok Galatasaray taraftarının tercihi Jasaitis olurdu ama; eğer ki Jasaitis ile anlaşılamıyorsa ligi bilen ve kalitesini ispatlamış Shumpert' ı kadroya katmak çok doğru bir hamle bana göre.

Shumpert' ı ilk olarak Ergin Ataman önderliğinde müthiş bir sezon geçiren Beşiktaş Cola Turka' da tanımıştık. Normal sezonda ligi lider bitiren kadronun en önemli oyuncusu olarak dikkat çekiyordu. Diğer sene Efes Pilsen' e geçen Ergin Ataman ile beraber Shumpert da bazı arkadaşları gibi Efes Pilsen yolunu tuttu. Efes Pilsen gibi üst düzey yabancıları olan bir takımda hiç de fena sayılmayacak bir performans gösterdi -özellikle ilk sezonunda- Bu sezon ise hem ligde hem Avrupa' da istediği sonuçları alamayan Efes Pilsen kadrosundan ayrılan isimlerden biri oldu ve Galatasaray ile anlaştı.

Jasaitis olmazsa alınabilecek oyunculardan kim gelsin deseniz; benim ilk tercihlerim arasında olurdu Shumpert. En önemli özelliği üç senedir Türkiye' de. Artık ligi ve kültürümüzü tanıyor. Ayrıca oyuncunun karakteri de ortada. Üç sezondur en ufak bir sorununu duymadık.

Rotasyonda çok önemli bir oyuncu olacak Shumpert. Ergin Ataman dört kısa ile oynadığı bölümlerde Shumpert' ı sürekli sahada tutuyordu. Oktay Hoca da Shumpert' ı bu şekilde kullanabilir. Yahut asıl mevkisi olan üç numarada tüm maç boyunca istikrarkı bir performans yakalayabilir.

Bir de Türk yapılabilir dedikoduları dolaşıyor. En azından bu sene için pek ihtimal vermiyorum ama eğerki bu da yapılabilirse cidden harika bir hamle yapılmış olur. Türk yapılsa Efes Pilsen kadroda tutardı diyen arkadaşlar oluyor ama Efes devşirme hakkını Dudley' den yana kullandı. Dediğim gibi bu sezon için pek mümkün görmüyorum ama eğer olursa olağanüstü bir hamle olur.

Shumpert hamlesinin ardından dört yabancımız oldu ve bir hakkımız kaldı. Son hamlemizin pivot mevkisine olacağını biliyoruz. Oktay Hoca' nın kariyeri boyunca kullandığı uzunları düşününce(Prkacin ve Nicevic gibi) çok çok üst düzey bir oyuncu bekliyorum ben. Umarım yanılmayız.

Not: Yazıyı 4 Ağustos itibariyle yazdığımızdan ve gündem çok karıştığından güncelleme sorunu oldu. Herkesten özür diliyorum, yazı içerisindeki bazı yanlışlıklar için...

4 yorum:

 1. bir düzeltme shumpert 5. yabancımız oldu. Andric,Shumpert,Shipp, Rancik ve Rochestie ile imzaladık bu sezon. pivot andrc'i bi an unuttunuz sanırım.

  YanıtlaSil
 2. ayrıca 3yıl üstüste tbl de oynayan bir yabancı türk statüsüne geçebiliyor. predzicden sonra bize de sus payı olarak shumpert'ın türk statüsünde oynamasına izin verileceğini düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 3. Aslında benim hatam oldu. Bu yazı 4 Ağustos itibariyle yazılmış bir yazıydı ama gündem karıştı derken güncellenemedi. Transferide görünce otomatik yayınladım :)

  YanıtlaSil
 4. Jasaitis'i bu sezon görememek çok kötü...

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir