11 Ağustos 2010 Çarşamba

T-Mac, T-Mac, T-Mac !

"Elimizdeki kaynaklara göre Tracy McGrady, NBA'in köklü takımlarından Detroit Pistons ile bir yıllığına anlaştı.

Pistons ile bir yıllık veteran -minimum- kontrata imza atan All-Star oyuncu, geçen sezon 23.5 Milyon $ kazanıyordu.

2009-10 sezonunda NYK ile çıktığı 24 maçta 12.2 sayı ortalaması ile oynayan T-Mac'in kariyer sayı ortalaması ise 22.8"

Esasında her şey o lanet Francis-McGrady takası ile başlamıştı. Nba'in en büyük skorerlerinden T-Mac çok çok genç, çok çok iyiydi o dönem. Ve Houston'ın adeta şampiyonluk hamlesi yaptığı düşünülüyordu; ama bir şey hep eksik kalıyordu: Liderlik.

Tek başına bir takım gibiydi adeta ama umursamazdı T-Mac, ki Magic de bu yüzden takas etmişti biraz da kendisini; onu deli gibi sevenleri varken ve büyük bir "pazarlama" gücü iken, o yıllarda. Houston ile de aşı tutmadı ne yazık ki. Kaan Kural ise geçtiğimiz sene yazdığı yazıda kendisinin durumunu özetliyor gibi:

" T-Mac henüz daha play-off'da ikinci turu göremedi. Daha kötüsü kariyeri boyunca elendiği ilk turlarda hep yeterince mücadele etmediği şeklinde eleştirildi. "

İşte burada sıkıntı var. Büyük bir sıkıntı. Genelde başarısız takımlara mı denk geliyor nedir bu çocuk anlayamadım. Toronto'da iken başına gelmeyen kalmadı, gitti. Magic'de orada sakatlık o bu derken Francis gibi birine karşılık takas edildi. Houston'a geldi Yao ile kendisi birlikte -benim hatırladığım kadarıyla- bir sene oynayabildiler play-offlarda vs vs. T-Mac'e de çok fazla suç atmak istemiyorum ama beklentileri bir türlü karşılayamadı ve en iyi skorer olabilecekken, belki de en "overrated" oyuncu kıvamına geldi.

Habere gelecek olursak Pistons kendisi için uygun bir şehir mi tartışılır. Özellikle Iverson örneği varken, apaçık. Kendileri savaşmayan oyunculardan pek hazzetmez bir güruh (Pistons seyircisi) ; T-Mac de tam onların sevmeyeceği türden bir oyuncu. Ama yıllardır "takım" olan bu şehrin de, bir "yıldız"a ihtiyacı var. Ki bence de "ya tutarsa"sı oynanabilecek bir kumar T-Mac. Belki şimdilerde o eskiden çokça yaptığı el üstü üçlüklerini, değirmen smaçlarını, enteresan ters turnikelerini atamaz; ama gene de ne olursa olsun bir yıldız O. Egosu çok yüksek; ve belki de bu şekilde unutulmayı hazmedemez ve sıkı bir idman programı ile geri döner.

Unutulmaz yazar Oğuz Atay'dan bir alıntı ile bitirelim o zaman; T-Mac ve Pistons taraftarlarına tercüman olsun:

"Her şeyimi kaybetmedim daha; çıkmayan candan ümit kesilmez, havlayan köpek ısırmaz. Hay allah kahretsin."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir