16 Ağustos 2010 Pazartesi

Yıllardır Anlatılan 2010 Masalı

Bu defa konumuz ülkemizde gerçekleştirilecek olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası. Hani yıllardır her başarısızlıktan sonra arkasına sığındığımız ve ''Bizim asıl hedefimiz ülkemizde düzenlenecek olan Dünya Basketbol Şampiyonası' nda şampiyon olmak.'' dediğimiz organizasyon. O gün çok yaklaştı artık. Yıllardır siz bizi 2010' da görün diyenler bakalım şampiyonanın ardından ne diyecekler? Şanssızdık, şu girseydi böyleydik, o faulu vermeyen hakemin Allah belasını versin... Şimdiden senaryo kafamda canlanıyor.

Millilerimiz sadece İran gibi bir dünya devini(!) yenebildiği Adidas Cup' un ardından Beko Supercup' ı da harika bir mağlubiyet oranıyla; 3 maçta 3 kez mağlup olarak tamamladı. Sonuçta bu bir hazırlık turnuvası, önemli olan takımın durumunu görmek demek isterdik ancak ortada durumunu görebileceğimiz bir takım yok ne yazık ki. Bir takım ancak bu kadar kötü kurulur, bu kadar kötü yönetilebilir. Bizler ekran karşısında her gün küfür lügamıza yeni kelimeer eklerken, sayın koçun nasıl hala görevde kaldığını merak etmekteyiz. Yıllardır bu adam ülke basketboluna ne katmış da bu kadar kredisi var bir açıklasa keşke federasyon başkanımız.

Şampiyona öncesi bu zamanlarda normalde çok umutlu olmamız gerekirdi ama sağolsunlar umudumuzu bile elimizden almayı başardılar. Eskiden milli takımı izlerken bir heyecanımız olurdu. Hadi aslanlarım, hadi kaplanlarım deyip ekran karşısında yaşardık maçı adeta. Sağolsunlar bunu bile yok ettiler.

Tahminime göre turnuvanın bundan öncekilerden hiçbir farkı olmayacak. Hakem desteği, ev sahipliği avantajıyla gruplardan çıkarız. Taraftar gazı falan derken çeyrek finale kalır daha sonra da her zamanki gibi madalyalara el sallarız. Umarım böyle olmaz ama ne yazık ki görünen bu. Ne olursun bir kerelik de olsa yanılt bizi be Tanjevic!

2 yorum:

  1. inan anlamıyorum şu an milli takımın içinde olduğu durumu. 6 seneden beri takımın başında bulunan bir teknik adamın takıma en ufak bir katkısı mı olmaz? eskiden hazırlık maçı dahi olsa tv'nin başına bir heyecanla geçerdik. ama gel gör ki sayın!!! Tanjeviç bunu bitirdi.

    YanıtlaSil
  2. Futbol blogu yazanlar basketbol yazmasın.Yazarsa böyle olur.Tabelacı,maraton'cu zihniyet...Fotomaçvari yorumlar.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir