5 Eylül 2010 Pazar

Adaletin Yerini Bulması

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası' nda grup maçlarının ardından finallerin ilk gün maçları da tamamlandı. Çeyrek final biletini kapan takımlar Hırvatistan' ı eleyen Sırbistan ve Yunanistan' ı hakettiği yere yani evine yollayan İspanya oldu.

Başlık üzerinden değerlendirmeye başlarsak, Yunanistan' ın elenmesi sonucu duyduğum mutluluğu kelimelere dökmem imkansız. Sırf İspanya ile eşleşmemek için son maçta Rusya' ya ''yatan'', ancak Fransa-Yeni Zelenda maçından beklediği sonuç çıkmayınca neye uğradığını şaşıran Yunanistan' a ne kadar gülsek az. Burdan Yunanistan' a hak ettiği şamarı tan İspanya' ya sonsuz teşekkürler. Aynı şamarı yarı finalde bizden yemeleri dileğiyle :)

Günün diğer maçında Sırbistan, Hırvatistan' ı mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı. Doğrusu maçın tamamını izleyemediğim için kesin değerlendirmeler yapamıyorum. Daha çok önümüzdeki sene ülkemizde forma giyecek üç oyuncuyu izlemek için izlemek istiyorum Hırvatistan maçlarını ama bugün üçünden de istenilen performans gelmemiş. Andric hiç süre alamazken, Marko Tomas da felaket bir performasn sergilemiş. Ukic ise üçlü arasında en iyi performansı sergileyen isim.

Bu maçların ardından Sırbistan ve İspanya eşleşmesi gerçekleşti çeyrek finalde. Kağıt üzerinde Yunanistan' ı saf dışı bırakan İspanya tabiki favori ama Sırpların mücadeleci kadrosuyla kolay da teslim olacağını düşünmüyorum. Emin olduğum bir şey var ki zevkli bir çeyrek final mücadelesi izleyeceğiz.

1 yorum:

  1. istatistiklere bakarak Hırvatistan maçını değerlendirdiğiniz çok belli oluyor. Keza Hıvatistan adına maçın en iyi ismi Marko Tomas'tı. Kendisi Sırbıstanın en önemli yıldızı olan teodosic'i 1-6 isabetle 3 sayı 2 asistte bıraktı.Maçın tamamında Teodosici savunan kişi Marko Tomastı. Hatta Teodosicin attıgı tek baskette Tomas oyunda yokken gelmişti =))

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir