7 Eylül 2010 Salı

Q7 Kare As'a Gidiyor, Birinin Floş Ruayel Açması Lazım

Sporting Lisbon'da yakalanan çıkış, oradan Barcelona'ya geçiş ama işlerin iyi gitmemesi yüzünden Porto'ya geri dönüş ve Inter, Chelsea derken şimdiki durak Beşiktaş. Quaresma tartışılmaz çok büyük bir futbolcu ve ülkemizin görüp görebileceği en kaliteli isimlerden. Transferi geciktikçe ve ortaya para mevzuları atıldıkça Quaresma'nın burnunun çok büyük olduğunu düşünenler de Q7'nin oynadığı futboldan büyük keyif alıyorlar ve yüzünün güldüğünü gördükçe de çok seviniyorlar. Kariyerine baktığımızda sorunlu gibi görünen bir futbolcu olmasına rağmen, ona sahip çıkıldığını ve sevildiğini gördüğünde kanının son damlasına kadar savaşacak duruma gelmiş durumda. Bunu da başaran Beşiktaş taraftarıdır, onların verdiği inanılmaz destektir. Quaresma ki bu sayede ülkesinin Milli Takım'ına geri döndü ve 4-4 biten maçın ardından kahraman ilan edildi. Daha bunun Cristiano Ronaldo ayağı da var. Onun geri dönüşünden sonra harika ikili geri dönüyor diyebilirim ve bu ikilinin bir ayağı Beşiktaş forması altında mücadelesini sergiliyor.

Karabükspor karşısında izlediğim Quaresma gözümü korkutmuştu. Malum ülkemizde zemin sorunları büyük bir dert ve eskiden yıldızım diye geçinen futbolcular bu tip zeminlere ayak atmak bile istemezdi. Bunun da önde gideni Lincoln'dür. Quaresma ve Guti gibi isimlerinde bu tip kaprislerinin olmaması çok güzel, hatta takımlarımızda oynayan çoğu yabancı bu karakterde. Transferlerin kalitesi de arttıkça bu tip sorunlar ortadan kalkıyor çünkü iş ahlakı öncelikli. Q7'e dönersek o bozuk zeminde her türlü sakatlanma pahasına karşılık inanılmaz mücadele etti, hatta ikinci yarıda takımını sırtlayan isimdi.

İşte Arda Turan'da öncelikli aradığım özellik, takım zor duruma düştüğünde atacağı iki çalımla bir anda seyri değiştirebilme durumu. Arda'da bu potansiyel olduğu için sürekli aynı şeyi dile getiriyorum, bu potansiyel olmasa umrumda olmaz. Quaresma'ya dönersek ise yaptırdığı penaltı, attığı gol derken 5 dakika içerisinde maçı bitirdi. Bu özelliği de oynadığı her maçın anahtarını elinde tutması, Beşiktaş taraftarının ne olursa olsun asla umudunu kaybetmemesini beraberinde getirir. Takım istediği skoru bulamadığında bile nasıl olsa Quaresma birşeyler yapar derler. Zamanında bizlerin Hagi için dediği gibi. Beşiktaşlıların bugünlerde çok şanslı olduğunu düşünüyorum, Quaresma büyük bir kumardı ama el kare as'a doğru gidiyor. Birinin floş ruayel açması lazım.

1 yorum:

  1. Muhteşem bir yazı olmuş. Ellerine yüreğine sağlık.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir