22 Kasım 2010 Pazartesi

Misimovic İçin Tek Yol Wolfsburg

"Misimovic benim için kapalı kutu. Söyleyeceklerimi yönetime bildirdim. Takım için bir karar aldım. Şu an elimdeki oyuncuları düşünüyorum"

Hafta içerisinde bloga yazı yazamadığım için Misimovic hakkındaki düşüncelerimizi Arzu'yla beraber yazdık. Ben işin biraz daha teknik boyutuna, Arzu ise kulübün bu kararı açıklarken uyguladığı yanlış politikaya değindi. Son olarak ise Hagi'nin maç sonundaki görüşlerini değerlendirmek lazım. Çünkü bu sözlerden Misimovic & Galatasaray ilişkisinin artık bittiğini söyleyebiliriz. Üstelik 2 ay gibi kısa bir sürede. Hagi'nin teknik adamlığının ilk dönemlerine de baktığımızda mücadele etmeyen yıldız futbolcularla sorun yaşadığını görüyoruz. Mesela ilk döneminde de Ümit Karan'ı aynı şekilde silmişti. Şimdi ise Misimovic için bu kararı almış durumda. Bunu da takımı için yaptığını söylüyor, yani gördüğü bazı eksiklikler var ve Hagi'nin mutlaka bir bildiği olduğunu düşünüyorum. Misimovic'i kadro dışı bıraktı diye Hagi'yi eleştirmem, özellikle de ruhsuz dediğimiz Elano'nun gösterdiği gelişimin ardından. İdmanlarda efor olarak ilk sırada çıkan bir futbolcunun maç içerisinde bu kadar isteksik olması farklı bir konu olmalıydı. Misimovic için ise tek yol Wolfsburg olarak görünüyor. Ligin devre arasında takımına geri dönecektir ya da kiralama yöntemiyle kendisini Bundesliga da başka bir takımda izleriz. Bu transferden ise zarar 2 milyon avro civarında. Misimovic'in takımla ilişkisinin tamamen kesildiği haberine kadar da bu dosyayı biz de kapatıyoruz.

4 yorum:

 1. Sanırım yönetim bu kötü gidişattan kurtulmak için ciddi bir silbaştan yapmak istiyor ve kadroda bulunan futbolculardan gönderebileceklerinin hepsini göndermeye çalışıyor.Misimovic'in de kontratı sebebiyle ilişiği kesilebilir olduğu için ilk fatura ona kesildi gibi. Bence yönetim gönderebilse arda haricindeki tüm futbolcularla yollarını ayırır buna baros,kewell,sabri vs de dahil.

  YanıtlaSil
 2. Yönetim önce kendini göndersin

  YanıtlaSil
 3. Kusura bakmayında ben böyle yönetimin taaa.... yani, kadroda bir sabotajcı bir menajer bir koşmaktan aciz solbek, bir gizli ön libero var, sen kalkıp misi'yi gönderiyorsun. Esas gitmesi gerekenler adnangiller bu böyle biline. Kayseri ve bjk'tan çok umutluydum. 0 çekeriz ve Adnanları allah bile kurtaramaz diye ama kayseri fos çıktı. BJK'da Q7siz bi'şey değil.

  Melih ERTAN

  YanıtlaSil
 4. yalnız hagi misimoviç için "kapalı kutu" değil de bu konu kapanmıştır anlamında "kapalı konu" dedi.

  adam söylecek bir şey kalmadı demeye getirdi, tavrını çok net belli etti. bugün bazı gazetelerde de "kapalı kutu" olarak aktarılmış....

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir