4 Kasım 2010 Perşembe

Nihat'ın İmzası / Porto 1-1 Beşiktaş

Beşiktaş'ın bazı doğrularını tekrar hatırladığını görmek güzel. Yenildiği maçlarda bile futbol olarak keyif veren, sürekli hücumu düşünen, pozisyonlar bulan Beşiktaş'ı herkes özledi. Son haftalarda izlediğimiz Beşiktaş ise bu mücadele gücünden oldukça yoksundu. Hatta bu maçın büyük bölümü de böyle geçti. Porto ilk maçta olduğu gibi sazı eline aldı ve oyunun kontrolünü elinde tuttu. Beşiktaş ise rakip kaleye gitmekte zorlanan, kesinlikle organize olamayan bir yapıdaydı. Ancak Holosko değişikliği takımda birşeyleri fitilledi, en azından hızlı hücumlarla etkili olmaya başladılar. Hilbert'in de Holosko'ya uyumuyla beraber sağ kanattan oldukça hızlı ataklar izledik, rakibin de on kişi kalmasıyla da beraber Beşiktaş'ın sezon başında gördüğümüz o mücadeleci etkisinden kesitler izlemeye başladık. Skor 1-1'e geldikten sonra ise İbrahim Toraman'ın kırmızısı belki Beşiktaş'ı savunma anlamında yıprattı ve uyuyan Porto'yu biraz da olsa dürttü ama Beşiktaş'ın hızlı atakları, Bobo'nun rakip savunma üzerindeki etkisi ve Nihat'ın kendini tekrar hatırlaması deplasmanda bir puanı getirmiş oldu. Bu puanla da Beşiktaş'ın gruptan çıktığını söylemek lazım. Quaresma'nın da dönüşü derken Beşiktaş yeniden toparlanma evresine girecektir ve bu mücadeleci, hırslı yapısını da kaybetmediği sürece futbol olarak bizlere keyif vermeye devam edecek. Maçın dönüm noktasının da Beşiktaş adına Tabata & Holosko değişikliği olduğunu söyleyelim ama maçın ölüm anı ise Ersan Gülüm'ün çizgi üzerinden çıkardığı top. Bu adamı Sivok'la da beraber izlemek lazım.

PORTO: 1 - BEŞİKTAŞ: 1

Stat: Dragao

Hakemler: Paolo Tagliavento, Massimiliano Grilli, Gianluca Cariolato(İtalya)

Porto: Helton, Fucile, Otamendi, Rolando, Alvaro Pereira, Guarin, Belluschi (Dk. 73 Souza), Michael, Cristian Rodriguez, Hulk Dk. 63 Moutinho), Falcao (Dk. 79 Walter)

Beşiktaş: Hakan, Hilbert, İbrahim Toraman, Ersan, İbrahim Üzülmez, Aurelio, Guti, Ernst, Tabata (Dk. 46 Holosko), Nihat (Dk. 90 artı 2 Erhan), Bobo (Dk. 83 Necip)

Goller: Dk. 36 Falcao (Porto-penaltıdan), Dk. 62 Nihat (Beşiktaş)

Kırmızı Kartlar: Dk. 57 Cristian Rodriguez (Porto), Dk. 66 İbrahim Toraman (Beşiktaş)

Sarı Kartlar: Dk. 44 Hilbert, Dk. 58 İbrahim Üzülmez, Dk. 87 Ersan (Beşiktaş)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir