21 Kasım 2010 Pazar

Operasyon Mu, Gözdağı Mı?

Bizler Hagi'nin kiralık futbolcu istemiyorum sözlerinden Insua'yı istemediği ve gelecek transfer döneminde de kiralık olarak bir futbolcuyu takıma katmak istemediğini düşüne duralım, Hagi aslında kendisini bu takımda kiralık futbolcu gibi gören isimlerden bahsediyormuş. Bu isim de doğal olarak Misimovic'ti ve hafta arasında futbolcu kadro dışı bırakıldı. Son gelen haberlerde de Misimovic'in Almanya'ya gittiği ve burada bazı görüşmeler yapacağı söylendi. Yani futbolcuyla yollar ligin devre arasında ayrılmış olur, bu işten de kaybımız bonservis için kafadan ödediğimiz 2 milyon avro olacaktır, tabii bir de futbolcunun aldıkları. Alın size bir başarısız 10 numara transferi daha ama bu transferin oluşu da çok ilginçti. Geçmiş 10 numaraların transfer öyküsünün temeli Hagi'nin bıraktığı boşluğu kapatmak üzerineydi ama Misimovic travma yaşamaya başlamış taraftara ince bir kalp masajı niteliğindeydi. O masajla beraber aslında birçok sorunu birkaç hafta ertelemiş olduk.

Misimovic'in bu kadar çabuk gözden düşmesinin sebeplerinden biri de aslında Elano oldu. Çoğu kimsenin Elano'ya yönelik umutları kalmamışken, Hagi göreve geldikten sonra yakaladığı ivme bir anda Elano'yu yeniden bizlere sundu ama aynı mevkinin futbolcusu olan Misimovic'i gözden düşürdü. Tabii takımdaki birçok sakatlık, bütün olarak kötü performans ve yeni bir yaşam da Misimovic'in beklenilenin altında kalmasının önemli sebepleri. Sabredilse mutlaka daha iyi olurdu, uzun vadede düşünmek lazımdı ama kökten bir değişim hedefi varsa bu zamanda Hagi hangi kararı alırsa arkasında durmak en mantıklısı.

Servet Çetin transfer olacak diye alınan Gökhan Zan, Elano'dan artık verim almanın imkanı yok diye transfer edilen Misimovic. Ayrıca takımın yaşadığı travmanın biraz olsun unutturmak amacı da taşıyan bomba bir transfer. Son gün bu transfer gerçekleşiyor ve bizler vay anasını diyoruz. Tıpkı 2-3 sezondur her büyük transferde yaşadığımız gibi. Sanki bu tip transferler bizde uyuşturucu etkisi yaratıyor bile diyebilirim.

Şimdi ne olacak sorusuna ise cevap az. Hagi'nin operasyon başlatıp başlatmadığı sorusuna cevap ilerleyen haftalarda verilebilir. Bu takımda gitmesi gereken birçok futbolcu var. Gerek karakter, gerekse kalite anlamında Galatasaray'a yakışmayan futbolcu sayısı aşırı derecede fazla. Misimovic ise kendisine mutlaka bir takım bulur, hem de daha iyi şartlarda bir kulüpte mutlaka oynar. Ayrıca Almanya dışına da bir daha çıkacağını sanmıyorum, kendisine en uygun şartlarda bir ülkede bile yaşadığı bu günler onun açısından büyük bir tecrübe olmuştur. Umarım vizyonundan öte futbol yönetimini biraz da olsa geliştirme umudu taşıdığımız yönetimimiz ise şu futbolcu transferlerini daha sistemli bir hale getirir, şartlara uygun ve geleceğe yönelik işler yapar. Ligin devre arasında bizlerde uyuşturucu etkisi yaratacak yıldız futbolcu transferlerine artık hayır diyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir