7 Kasım 2010 Pazar

Rakip Taraftarın Gözünden / Trabzonspor - Galatasaray

Bursaspor'un Antalya deplasmanında yaşadığı puan kaybı Trabzonspor'a yarın alacağı bir galibiyet sonunda liderlik koltuğuna oturma şansı verdi. Bu liderlik muhabbettinin fazla gündeme gelmesinin Trabzonspor'a faydası olacağını düşünmüyorum, o yüzden liderlik şansını bir kenara bırakarak hedef maç olarak düşünmeye devam etmek daha iyi bir etki yapacaktır. Şenol Güneş'in Trabzon'a gelmesinin ardından ortaya konulan hedef maç performansı müthiş, yarın oynanacak maç öncesi en büyük güvence olarak bu gösterilebilir. Sadece bu sene özelinde bakarsak; önce süper kupa'da Bursaspor maçı, ardından içeride Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları.

Ne istediğini bilen ve bunu sahaya çok iyi yansıtan bir takım. Galatasaray maçında da, benim düşündüğüm kadro yapısının temeli Ceyhun - Selçuk - Colman üçlüsünde birleşiyor. Orta saha üstünlüğünü elde etmek için, temel çözümün bu üç isimli orta sahadan geçtiğini düşünüyorum. Hem savunmayı, hem hücumu rahatlacak bu üçlü sahaya çıktığı taktirde maçın kilit noktası olacaktır. Ceyhun'un oyuna kenarda başlaması ise, oyunu biraz Engin Baytar'a kaydıracaktır. Trabzonspor için önemli isimlerin başında gelen Engin, geçtiğimiz hafta sol kanatta başladığı maçta, Barış - Yattara değişikliğinden sonra Selçuk'un yanında oyuna devam etmişti. Sahip olduğu yeteneğin Şenol Güneş ile birlikte doğru kullanılması Engin'i Trabzonspor için önemli bir silah haline getirdi.

Umut Bulut ve Burak Yılmaz'ı da ekleyip "mücadele gücü" yüksek oyunculardan kurulu Trabzonspor dersek, Yattara ve Alanzinho isimlerini neden söylemediğimiz çok net anlaşılır. İkisinin de oynaması taraftarı değilim, ve takıma yarın için skor avantajı yokken bir şey verebileceklerini düşünmüyorum. Galatasaray maçından sonra, Bursaspor deplasmanı var. Bu iki maçtan alınacak en az 4 puan, Trabzonspor için iyi sonuç olacaktır ve virajdan lider olarak çıkmasını sağlayacaktır.

Yazı: Hüseyin İlkin Yaman

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir