1 Aralık 2010 Çarşamba

Inter'den de Ayrılmak İstememiş !!!


"Inter'de olduğu gibi buradan da ayrılmak istemiyorum. Şu an için Brezilya'ya dönmek gibi bir düşüncem yok. Zaten ortada herhangi bir anlaşma da yok. Roma ile 2013'e kadar kontratım var"

"Ronaldo'nun beni çağırdığı doğru. Ancak ortada resmi bir şey yok. Ona Roma ile 3 yıllık sözleşmem olduğunu söyledim. Şu an için tek hedefim var o da düzenli olarak formama kavuşmak. Fizik olarak kendimi hazır hissediyorum"

Top listemde Robinho'nun ardından en sorunlu futbolcular klasmanında 2. sırada kendisine yer verebilirim. Yeteneklerine baktığımızda bir santraforda arayabileceğimiz bütün özelliklerden çok daha fazlası, hatta aklımıza bile gelmeyecek yetenekler kendisinde mevcut. Hatta bir dönem de Dünya'nın en önemli santraforu dedirtecek kadar da kudretli bir isim. Sonrasında ise yaşadığı büyük ruhsal düşüş, Inter'in onu kazanma çabaları, Mourinho'nun da göre geldiğinde yaptığı ilk işlerden birisi Adriano'yu kazanmak istemesiydi. Bir sezonu da bunun için harcadı diyebiliriz. En kötü döneminde, en ruhsuz döneminde bile ona şans verdi ama olmadı. Bir sabah uyandılar ve Adriano'nun Brezilya'dan dönmeyeceği haberini aldılar, kontrat feshedildi derken ülkesinde yeniden futbola uyanışını izledik. Bunun üzerine de tekrar Seria A dönemini başlatarak Roma'ya transfer oldu ama bu sezon forma şansı bulduğu maç sayısı oldukça az, hatta benim aklıma gelmiyor bile. Yeniden uyuşturucuya, aleme dalacağını düşünmesemde, Adriano için Avrupa günleri artık çok uzaklarda kaldı. Bu saatten sonra toparlanması, eski kudretine ulaşması bence imkansız. O tren kaçtı diyebilirim. Bu saatten sonra ülkesine döner ve yeniden kral olur, devamında da Milli Takım'a dönüşünü bile sağlar. Ya da parayı düşünür, ülkemize bir uğrar ya da Arap yarımadası, ABD seyahati gibi seçenekleri de mevcut. Takıldığım nokta ise Inter'den de ayrılmak istemiyordum meselesi. Yukarıda Allah var, biraz korkmaz lazım. Bu adam uğruna harcanan günlere biraz yazık oldu sanki.

1 yorum:

  1. öyle demek istememiş :) o ifadede demek istediği "interden ayrıldığım tarzda romadan ayrılmak istemiyorum." yani kulübe 0 para kazandırarak ayrılmak istemiyorum demek istemiş. ben başka yerde o ilk cümleden sonra "ayrılacaksam gideceğim takım romayla anlaşmalı" diye okumuştum. sanırım haberi çevirirken pek dikkat edilmemiş.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir