31 Aralık 2010 Cuma

Nereden Nereye Ronaldinhom

"Ronaldinho ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmaya karar verdik. Bizimle antrenmanlara çıkmasına gerek yok, çünkü artık gelecek planlarımızda yer almıyor"

Ronaldinho karmaşası bu Ocak ayının en büyük şenliklerinden birisi olacak. Belli ki, özellikle de benim gibi Ronaldinho sevdalılarını yoğun bir gündem bekliyor.

Gremio'ya gitti, Beckham'ın yanına gitti falan derken Ronaldinho için tek kesinleşen durum artık Milan defterinin kapanmış olmasıdır. Milan kariyerini genel olarak düşündüğümüzde ise Rivaldo kadar olmasa da ya da yılın bidonu yakıştırması yapacak kadar kötü olmasa da iyi yıllar geçirdiğini söylemek güç. Malesef Milan'ın düşüş anlarında, prostatlaşmaya yüz tutmuş anlarında gelen bir yıldız futbolcunun yaşayacağı kaderi yaşadı. Yani oluşan büyük beklentilerin yanında oluşan Milan ağırlığı ve ikisinin arasında kalan eski bir yıldız.

Ronaldinho artık eski yıldızlar statüsündedir ve bu saatten sonra da büyük bir takım devri onun için kapanmıştır. Bu saatten sonra ya çok parayı düşünerek ABD, Katar gibi tercihleri kullanır ya ülkesine döner ve yeni bir efsane yazar, son olarak ise Avrupa tercihini kullanır {paradan da fedakarlık ederek} Avrupa'da yeniden ''ben de varım'' mesajı verir.

Bu ihtimali de sürekli aklıma getirdiğimden, neden Galatasaray olmasın sorusu beynimi kazıyor. Gerçi çok büyük yıldızlardan uzak, potansiyelli, genç isimlere yöneliyoruz ve yapılanma adına da doğru hamleler ama Ronaldinho be kardeşim de demek isterim. Aslantepe de yazılacak bir şiir varsa, Ronaldinho çok ünlü bir şairdir.

Gerçi Ronaldinho, yıllardır Fenerbahçe'nin de kurduğu büyük bir hayal. Yıllardır adı Fenerbahçe ile geçer ama bu transferin gerçekleştiğini bir türlü göremeyiz. Daum falan olsaydı takımın başında belki bir ihtimal derdim ama bu düzende Aykut Kocaman istemez bu adamı.

Önce Robinho, şimdi de Cassano bu adamın önüne geçmiş durumda. Ronaldinho fanatiği başkan Berlusconi bile bu adama sırt çevirdi. Nereden nereye Ronaldinhom...

1 yorum:

  1. Gençleşmeye giderken böyle adamlarada ihtiyaç var.Hem gençlere hemde Türkiye'ye futbol dersi vermesi açısından.Umarım böyle bir hamle gelir yönetimden.Bir sezonda stat ve forma gelirlerinden ücreti çıkar zaten.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir