28 Aralık 2010 Salı

O Sene Bu Sene Olur Mu?

Başlığı atarken korktum aslında. Her sene Kadıköy deplasmanına giderken bu muhabbet açılır. O sene bu sene! Bu sene kırılacak şeytanın bacağı diye. Ama sonuç istediğimiz gibi olmaz hiç. Konumuz bu defa erkek basketbol takımı. Yine bir Fenerbahçe maçı öncesi ama bu defa tamamen tesadüf. Çünkü bu yazıdaki konumuz Fenerbahçe maçından çok, milyonlarca Galatasaraylının hayallerini süsleyen şampiyonluk kupası.

Yıllar sonra Galatasaray taraftarı ciddi ciddi şampiyonluktan söz etmeye başladı. Henüz bunu konuşmak için erken olduğunun, çok yeni bir organizasyona sahip olduğumuzun farkında herkes ama taraftarlık her durumda takımını zirvede görmek istemek sanırım. Çok zor olduğunun farkındayız ama zoru başarmanın bizim işimiz olduğunun da farkındayız. Oktay Hoca ve Aslanları şimdilik yüzümüzü kara çıkarmadılar. Hem ligde hem de EuroCup da yollarına iyi bir şekilde devam ediyorlar.

Oktay Hoca demişken devam edelim. Hocayı benchte görmek herkese inanılmaz bir güven veriyor. Hani duruşu yeter diye bir deyim var ya; Oktay Hoca' ya ithafen söylenmiş sanki. Şu kısa sürede takıma kattıkları gerçekten inanılmaz. Muhteşem savunma isteği, hücumda izlerken mest olduğumuz oyunlar, son ana kadar pes etmeyen bir takım... Verilebilecek ne varsa Oktay Hoca bu kısa zaman zarfında takıma aşıladı. Oktay Hoca' nın başımızda geçireceği uzun yılları düşünmek, başarıların, kalkan kupaların hayallerini kurmak, basketbolda kupaya aç Galatasaray taraftarını en mutlu eden şeylerden birisi heralde.

Konumuz Fenerbahçe maçı değil dedik ancak bu maça da değinmezsek olmaz tabiki. Çarşamba günü Abdi İpekçi' de inanılmaz bir maç olacak. Lider Fenerbahçe Ülker ile onu liderlik koltuğundan indirip, koltuğun sahibi olmayı planlayan Galatasaray kozlarını paylaşacak. Son yıllarda ev sahibi olduğu maçlarda Fenerbahçe karşısında kazanan Galatasaray' ın en büyük avantajı tartışmasız taraftarı olacak yine. Tribünde 12.000 sahada da 12 hedefe kitlenmiş Aslan karşısında Fenerbahçe Ülker' in işi gerçekten çok çok zor.

Bu maçla ilgili Fenerbahçe Ülker' in kadrosunun Galatasaray' dan üstün olduğu ve bu avantajını kullanarak sonuca gidebileceği yorumlarını da okuyorum. Ancak bana kalırsa bu tür maçlarda en önemli etken kadro kalitesi değil. Eğer öyle olsaydı geçen sene tek uzunla nasıl devirebilirdi Fenerbahçe'yi Galatasaray? Bu maçlarda inanç, motivasyon ön plana çıkıyor. E arkasında 12000 taraftarı olan bir takım için de motivasyonu sağlamak pek zor olmasa gerek.

Saha avantajını ele geçirmek için normal sezonu lider tamamlamak çok önemli. Şu anda Galatasaray' ın elinde bu fırsat var. Çarşamba günü o koltuğa oturup bir daha hiç bırakmamasını umuyorum. Ondan sonrası mı? Siz saha avantajını elinize geçirin de gerisini taraftar halleder...

1 yorum:

  1. Fenerbahçe Ülker in hedefi f4 lig 2.planda bu kez , GS maçı kazanmaya yakın FB li olarak söylüyorum , favori diye birşey yok , bu sene FB den sonra en iyi takım GS zaten bu kez paralar futbol a falan aktarılmadı hoca oyuncu transferi dört dörtlük ,şampiyon olmak için yeterli , final de fb-gs olur büyük ihtimal ...zaten böyle olmalı müesseseler en fazla sponsor olsun ...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir