5 Ocak 2011 Çarşamba

Ali Turan'a Veda, Musa Çağıran'a İse Veda Provası

Kayserispor'la girilen yıldız savaşları, büyük mücadele. Hepsi Ali Turan içindi. Aslında olayın özüne baktığımızda Galatasaray haklıydı, sözleşmesinin bitimine altı ay kalan futbolcunun istediği takımla görüşebilme hakkından yararlanarak Ali Turan'ı ikna etti. Kayserispor'un ise koparmadığı yaygara kalmadı, her yere şikayetler yağdırdı ama hiçbirinde başarılı olamadı derken şimdilerde her iki takımda düşünüyordur.

Bu kavga, bu mücadele Ali Turan için miydi?


Ali Turan, Kayserispor'un kaptanıydı ve istikrarlı isimlerinden birisiydi. Ekstra bir futbolcu asla olamadı ama Kayserispor'un yükselen popülaritesinin de meyvesini iyi topladı. Nitekim attığı bir sonraki adım Galatasaray'a gelmek oldu. Ligin ikinci yarısında futbol oynamamayı göze aldı, iyi bir duruş sergiledi ve transferi gerçekleşti. Bu konuda Ufuk Ceylan'ın da transferinde hakkını hep teslim etmişimdir. Buraya kadar eyvallah diyoruz ama bu süreçten sonra da Ali Turan için konuşabileceğimiz tek bir iyi özellik yok.

Stoperim ben isyanlarını duyar gibiyim, doğrudur da. Bu adamın orjini stoper ama Kayserispor forması giyerken bile stoper olarak forma şansı bulamayan, sağ bek açığında parıldayan Ali Turan'ın Galatasaray'da stoper olarak forma giymesini nasıl beklersiniz? Sağ bek diye transfer edildiğini kendi de bilmesi gerekliydi ve ligin ilk yarısı boyunca da forma şansı bulduğu neredeyse her maç sağ bek oynadı. Sadece Karabükspor maçının ikinci yarısı onu stoper olarak izledik ve o zamanki performansı da yine vasatı geçemedi. Sağ bek olarak ise vasatın da altında bir kavram varsa o kavramı bizim lugatımıza soktu. Hücuma çıkamaz, savunmada ağır kalır derken bir gün Holosko adında bir kanat oyuncusu çıktı ve Ali Turan'ın kalemini bizler için kırdı.

Bana koyan şu. Bu adam uğruna Uğur Uçar gözden çıkarıldı. Tartın bakalım Uğur Uçar ve Ali Turan'ı?

Bana diğer koyan durum da şu. Bedelsiz aldık diye sevindiğimiz bu adamın sözleşmesini fesh etmek için bu adama 891.500 TL veriyoruz. O da parasını aldıktan sonra ayağının tozuyla hemen Antalyaspor'a imza atacak.

Ne anladım şimdi ben bu işten, bu nasıl bir yönetim zihniyeti, bu nasıl bir futbol yönetimi? Tutar yol göremiyorum...

Musa Çağıran da sezon sonuna kadar Konyaspor'a kiralık olarak gönderilmiş. Eğer şans bulursa ne ala, Süper Lig takımında tecrübe kazanma imkanı yakalayacak. Ama şans bulacağını nedense pek düşünmüyorum ve bu kiralık operasyon Musa'ya da elveda demenin provası olacak. Sezon başında umutluydum, şans bulur diyordum ama geçtim A takımı, A2 takımında bile kendisini çok fazla izleme şansı bulamadık. Oysa bizim oyunun iki yönünü oynayabilen orta saha hayalimizdi kendisi, Mustafa Sarp'lardan kurtuluş reçetemizdi.

Bakalım Konyaspor'da neler yapacak, gelecek sezon eğer takıma dönebilirse Aydın Yılmaz misali şanslar bulabilecek mi? Hepsini merakla bekliyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir