12 Ocak 2011 Çarşamba

Çaban Yoksa Kaybetmeye Mahkumsun

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gözden çıkardığı futbolcuları transfer etmek ne kadar doğru ve bunun da mantığı nedir? Önemli bir sorudur bu, son zamanlarda Galatasaray için sıklıkla aklımıza getirilen bir soru.

Bir diğer soru da neden bu futbolcuların gözden çıkarıldığı üzerine. Serdar Özkan'a da, Kazım'a da baktığımızda ortak noktalarının futbol dışındaki yaşamlarının sıklıkla konuşulması. Kazım'ın özel hayatını dinledik durduk, hakkında bir ton geyik ürettik ama bugün Galatasaray forması altında kendisini izleyeceğiz.

Serdar Özkan da aynı hesap aslında ama bir farkı Kazım gibi parladığı bir dönem olmaması. 23 yaşına gelmesine rağmen hala kendini göstermesi beklendi, Arda'ya çalım öğreten adamın sahada çalım atması, takımını sırtlaması beklendi ama olmadı. Beşiktaş'ta olmamıştı Serdar Özkan ve Galatasaray'da da tutunma ihtimali bir hayli zordu.

Ama bu işler biraz da çiçek meselesi gibi. O çiçeği bir yerde dikersin tutmaz, bir yerde dallanır budaklanır. Bonservisi elinde olan bir futbolcuyu da alıp deneme - yanılma transferi yapmak bir açıdan mantıksız değil ama Serdar Özkan'ın Kazım'dan ayrıldığı bir nokta daha var.

Bu adam futbolla ilişkisini kesmiş, Galatasaray'ın son şansı olduğunu bile bile hiçbir çaba göstermedi. Rijkaard, sezona Serdar Özkan'la başladı ama olmadı. Sonra Hagi geldi yine bir şans geldi ama yine olmadı. Bu noktada iş futbolcuda bitiyor. Kazım'ı görüyoruz daha oynayalı iki maç oldu, konuşmak için erken ama yine de çabası var. Tutunmak istediğini belli ediyor, biz kendisini benimseriz benimsemeyiz ayrı konu.

Futbol biraz çaba meselesidir ve gelen şansları iyi kullanmak zorundasın. Serdar Özkan bunu malesef anlamayanlardan ve anlayacak gibi de durmayanlardan. Şimdi o Arda Turan'a çalım atmayı öğreten adamın giderek düşüşünü izleyeceğiz. Belki de iki sene sonra aklımıza bile gelmeyen bir futbolcu olacak, kendisin en alt liglerde göreceğiz. Vay anasını Serdar Özkan'a bak diyeceğiz ama kimsenin de gram üzüleceğini sanmıyorum.

Hani, şu futbolcu iyi olacaktı ama yazık oldu söylemleri var ya. İşte o söylemler Serdar Özkan için geçerli değil. Şöyle düşünün. Mehmet Batdal da yüzde 99.9 ihtimalle ayrılacak ve ayrılırken çoğumuzun üzüleceğine eminim, bir umuttu sonuçta. Çakma İbrahimoviç falandı ama olsun. Peki ya Serdar Özkan?

Pardon o da çakma menejerdi dimi...

2 yorum:

 1. Bonservisi elinde diye bu tip oyuncuların alınmasına kesinlikle karşıyım. Çiçek o toprakta tutmaz bu toprakta tutabilir felsefesine de inanmıyorum. Hem bonservise para vermemek oyuncuyu bedava getirmek anlamına da gelmiyor sonuçta yıllık ücretleri cepten çıkıyor. Mesela Gökhan Zan, Kazım, Serdar'a verdiğimiz yıllıkların toplamı ile Avrupa'dan "iyi" bir oyuncunun parası çıkar, o elemanda fark yaratabilirdi takımda. Tabii doğru mevkiye doğru adamı seçebilirsen.

  YanıtlaSil
 2. Gökhan ZAN,Barış ÖZBEK ve Serdar ÖZKAN
  bu adamların transferinde kimlerin payı varsa yazıklar olsun ..
  Ulan bu kadar mı gıcıktınız GALATASARAY'a..

  Bu adamlardan hala ümidi olupta forma verenlerede yazık çok yazık ...
  Galatasaray'da oynamak hiç bu kadar ucuz olmamıştı !!

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir