30 Ocak 2011 Pazar

Hedef Anı / Fenerbahçe 2-0 Trabzonspor

Fenerbahçe bu maçı ligin ilk yarısının bitmesiyle beraber yaşamaya başlamıştı aslında. Hedef maç olarak bu maç belirlenmiş ve oynanan futboldan öte gösterilen mücadeleye baktığımızda da bunu görmek mümkün oldu. Aykut Kocaman'ın gülen yüzünden, Alex'in maçın sonlarında yaptığı hücum prese kadar bu maçın kazanılması adına haftalar öncesinden gerçekleştirdikleri zihin fırtınasının meyvesini toplamış oldular. Trabzonspor'un ise bu maç uğruna harcadığı bir kupa var, bunu da es geçmemek gerek. Yani her açıdan tam bir zihin fırtınası izledik aslında.

Trabzonspor'un sezon başından bu yana konuşulan birçok artısı var. Özellikle de oyunun iki yönünü çok iyi oynamaları onları bu noktaya taşımıştı. Fenerbahçe'nin ise bu maçta önceliği mücadeleydi ama bu mücadeleyi de Trabzonspor'un doğrularını durdurmak üzere kurduklarını söyleyelim. Orta sahada Colman ve Selçuk İnan'ın etkisiz durumda kalması bir bakıma Jaja'yı tek bıraktı ve sadece onun hücuma yönelik çabasından konuşabiliyoruz. Aynı şekilde kanatlardan da Fenerbahçe rakibe nefes aldırmayınca Trabzonspor'un hücuma yönelik bütün can damarları tıkandı ve maçın geriye kalanı Trabzonspor'un oyuna tutunma çabaları ama Fenerbahçe'nin de buna asla izin vermemesiyle geçti.

Bugün agresif olan, daha çok savaşan ve kazanmayı isteyen taraf istediğini almış oldu. Ayrıca Fenerbahçe'nin rakibe de pozisyon şansı vermediğinin altını çizmek lazım. Trabzonspor'un ise ciddi anlamda stoper sıkıntısı nüksetmeye devam ediyor, Egemen Korkmaz'ın olmazsa olmaz bir isim olduğunun imzasını gördük aslında bu maçta. Fenerbahçe ise tekrar zirve yarışının en önemli adaylarından birisi. Bu isteği, arzuyu diğer maçlara da taşıyabilirlerse bütün dengeler baştan kurulabilir ama bunu zaman gösterecek.


FENERBAHÇE: 2 - TRABZONSPOR: 0Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu


Hakemler: Bünyamin Gezer, Baki Tuncay Akkın, Nihat Mızrak


Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Yobo, Andre Santos, Mehmet Topuz, Selçuk, Emre, Dia (Dk. 79 Bekir), Alex (Dk. 86 Özer), Niang (Dk. 87 Semih)


Trabzonspor: Onur, Serkan, Giray, Egemen (Dk. 19 Glowacki), Cale, Selçuk, Colman (Dk. 46 Yattara), Engin, Burak (Dk. 73 Tayfun), Jaja, Umut


Goller: Dk. 19 Lugano, Dk. 23 Niang (Fenerbahçe)


Kırmızı Kartlar: Dk. 65 Selçuk (Fenerbahçe), Dk. 70 Glowacki, Dk. 90 5 Tayfun (Trabzonspor)


Sarı Kartlar: Dk. 17 Colman, Dk. 56 Burak, Dk. 68 Jaja, Dk. 90 4 Cale (Trabzonspor), Dk. 40 Lugano, Dk. 43 Gökhan Gönül, Dk. 67 Emre, Dk. 75 Volkan Demirel (Fenerbahçe)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir