30 Ocak 2011 Pazar

İki Ucu Paslı Değnek

İşler daha da kötüye gittikçe gündemin Misimovic'e kitlenmesi kaçınılmaz bir durum. Artık her alınan kötü sonuçtan sonra ''acaba Misimovic olsaydı ne olurdu?'' gibisinden sorular sorular daha sık gelmeye başlayacak. İşte bu da Hagi'nin önündeki en büyük hendeklerden birisi aslında, ilerleyen günlerde kendinden ödün verip Misimovic'e el uzatacak mı çok merak ediyorum.

Kesin olan birşey var ise, her geçen günün Misimovic'in elini biraz daha güçlendirdiğidir. Bu saatten sonra geri dönüp müthiş iş çıkarırsa kurtarıcı olur, beklenilenin aşağısında kalırsa da ''bu adam hiç kadro dışı kalmamalıydı, artık güvenini kaybetti'' derler. Yani her durumda kazanan Misimovic aslında...

Neden kadro dışı kaldığı devlet sırrı gibi saklanıyor ama ben Hagi'ye aldığı bu kadardan ötürü asla bir suç bulmam. Kadro dışı kalmasının sebebini sorgularım ama çıkıpta ''Hagi haksızsın'' demem. Çünkü teknik direktör o ve bir karar almış, sonuna kadar da arkasında duruyor. Alınan en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir bir bakıma, belli ki aklında Misimovic ile kuşkular var. Haklı veya haksız, sebebini bilmeden bunu tartışamayız. Ama Misimovic'siz geçen günleri de Hagi'nin iyi yönettiğini söylemek güç, malesef eldeki alternatifler doğan boşluğu doldurmuyor. Gelen veya gelecek transferlerin kalitesinden tutun, eldeki mevcut futbolcuların çoğunluluğuna kadar.

Sivasspor ve Bursaspor maçlarının sistemine baktığımızda da Hagi'nin Misimovic'i kullandığı sol tarafta Emre Çolak'a şans verdiğini görüyoruz ve oluşan bu kötü ortam neticesinde de pek fazla genç futbolcu sabrımız kalmamış gibi. Emre Çolak gerçi alıştığımız bir isim olmaya başladı ama maçlardaki görüntüsünü de malesef olumlu bulmak güç, fizik yetersizliliği ve tecrübesizlik çok fazla ön plana çıkıyor. Bu tabloya bakınca bile kafalara Misimovic sorusu mutlaka gelecektir.

Benim duyumum Misimovic'in affedileceği yönünde ama bu saatten sonra Hagi & Misimovic birlikteliğini düşünemiyorum bile. Ortada, Misimovic konusu kapandı diyen bir teknik adam ve Hagi benden özür dilemeden takıma dönmem diyen bir futbolcu var. Ara yol bulunur mu veya bulunsa bile bu iki adam artık birbirine nasıl bakar bilmiyorum ama transferlerin yapılamadığı, sürekli de sakatlık haberleri okuduğumuz şu zamanlarda Misimovic'i kazanmak en büyük transfer olur mantığının işleme konulacağı günler yakındır diyorum.

Galatasaray'ın transfer edebileceği futbolcuların kalitesinin Misimovic olması da imkansız aslında ama ama ama...

İki ucu paslı değnek...

3 yorum:

  1. Hagi'nin maalesef kötü bir teknik direktör olduğunu artık kabullenmeliyiz galiba. Böyle muhteşem bir hücum oyuncusunun bu kadar kısır ve hiç bir hücum varyayonu olmayan bir takım oluşturması inanılmaz Misimovic'e yapılanlar ise Futbol yöneticiliği açısından değil, insaniyet açısından değerlendirilmelidir artık.

    YanıtlaSil
  2. takım çok ama çok yavaş oyunuyor, oyuncular durarak oynuyor, organizasyon denilen bişeyden eser yok, hagi savaşan takım istiyoyorum ama savaşları akıllı stratejiler ve yerinde gerçekleştirilen hücumlar kazandırır. haginin gelmesiyle oluşan ortamla ilgili onlarca madde sıralanabilir. ayhanda, mustafa sarpta ve barışta ısrar eden zihniyetten başkada bişey beklememek gerek. sıradan bir takıma dönüyoruz, hayırlısı

    YanıtlaSil
  3. misimoviçten daha iyi bir tane oyuncu söyleyin şuanki takımdan dişimi kırcam ya! bu nasıl embesil bir karardır ancak bu kararın sadece hagi tarafından da verildiğine inanmıyorum! Yönetimin pas yemesi!

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir