23 Eylül 2023 Cumartesi

Hala hazır olmayan futbolcuları konuşmak düşündürücü


Kopenhag gündemini geride bırakıp, Başakşehir maçına odaklanacağız. Fikstir olabildiğince sıkışık ve dinlenmeye zaman yok. Cumartesi günü yine maça çıkacağız ve rakip güçlü. Çağdaş Atan'ı tutuyorum, çok iyi ve gelecek vaat eden bir teknik adam. Galatasaray'a ters gelen bir yanı da var. Başakşehir de iyi bir kadro, eski aldığı sonuçlara bakmamak lazım. Galatasaray'a dönersek, hala hazır olmayan futbolcuları konuşmak düşündürücü.

Elde iyi, kaliteli ve geniş bir kadro var. Hazır olmayan futbolcuları konuşurken, bu kaliteyi tam olarak kullanamıyoruz. Kopenhag karşısında da gördük, bazı isimlerin hazır olması adına süre var. Yorgunluklar başladı, rotasyon gerekliliği var. Form düşüklüklerini de konuşuyoruz. Geniş kadrolar biraz da bu dalgalanmaları gidermek adına var. Başakşehir karşısında rotasyonu konuşmak zorundayız. Hatta 4-2-3-1'den 4-3-3'e yavaştan geçme vakti.

Muslera
Boey Davinson Abdülkerim Kazımcan
Torreira Demirbay Oliveira
Tete Icardi Zaha

Zaha'nın hazır olup olmama durumuna bağlı, Kerem Aktürkoğlu ya da Barış Alper Yılmaz da düşünülebilir. Başakşehir iyi bir takım, tekrar altını çiziyorum. 3'lü orta sahaya geçip, merkezde güçlü olmalıyız. Yoksa geçiş yemeye devam edeceğiz. Ndombele hazır olsa, Kerem Demirbay yerine de onu yazabilirdim. Zaha'da da gerçi şüphe var da, orada rotasyon gerekiyor. Bu orta saha hattını Kopenhag karşısında da görmek isterdim.

Tete / Boey 2'lisinin uyumu yüksek. Tete yetenekli olduğu kadar, takım bir takım oyuncusu. Fizik olarak da fazlasıyla hazır. Davinson Sanchez de kesin olarak Nelsson'un yerine oynamalı. Nelsson, ciddi anlamda düşüş içinde ve konsantrasyonunu dahi kaybetme eşiğine geldi. Kazımcan Karataş da 3. yerliyi doldurabilmek için düşünülebilir. Angelino da üst üste maçlar oynadı ve Çağdaş Atan'ın orayı işlemek adına mutlaka planı olacaktır. 

14 yorum:

 1. Bekledigim kadro.Ama Zaha hazır olmadığından Kerem veya Barış ile başlar hoca.Rotasyon kesin gerekli.Kerem Demirbay yerine de Ziyech başlayabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ziyech forvetin arkası, Oliveira 8 olur bence.

   Sil
 2. Kazımcan 3.yerliyi doldurma değil hakkettiği için oynaması gerekiyor, angelino hayal kırıklığı bir transfer oldu kabul etmek lazım ocak da yolları ayırıp boey gibi genç atletik adam bakmalıyız oraya da, eğer 4.bitirirsek grubu yenilerden ciddi gidecek olanlar olabilir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Angelino için hayal kırıklığı demek için erken. Bence giderek büyüyor da oyunu. Ama Kazımcan Karataş oynamalı bu maçta.

   Sil
  2. Her iki beki de atletik olarak sahaya sürmek dezavantaj olabilir. Angelino Kopenhag maçında toparlamış göründü bana. Daha da iyi olacaktır. Geçen yıl bu adamın 3-5-2 kanadı olduğunu da es geçmemek lazım.

   Sil
  3. Angelino mutlaka oynayacak tabi. Daha da iyiye gidiyor ama +3 dengesinde Kazımcan Karataş da önemliydi.

   Sil
 3. Orta sahanın da ne kadar problem olduğunu ilerleyen haftalarda göreceğiz ndombele nin ben tutmayacağını düşünüyorum, demirbay oliveira da bir yere kadar sizi götürebilir oraya dinamik net bir 8 almamak büyük rezillikti

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Niye tutmasın, nasıl bu kanılara bir anda varılıyor?

   Sil
 4. 1-angelino hayal kırıklığı filan değil..şampiyonlar ligi bileti ikinci molde macında,son dakikalarda onun attığı frikiğin rakibe çarpmasıyla gelen golle geldi..yeter artık leylek hafizalı bir kısım taraftardaki bu angelino eleştirisi..resmen günah keçisi ilan edildi..
  2-okan hoca şampiyon hoca,ismail kartal kim tukaka diyoruz ama hocamız ondan biraz rotasyon konusunu örnek alsın yoksa bu gidişle onlardan geride kalıcaz bazı oyucular aşırı yorgun bazıları aşırı ham kalacaği için..
  3-bir maçta kötü oynayan ertesi maç yedek kalacak 1+1=2 gibi net..teknik direktörlüğün birinci kuralıdır.yoksa bu işin içinden çıkamaz,aslarıyla yedekleriyle bütün takımı kaybeder okan hoca..bu kural nelson hatta kerem aktürkoglu ve hattâ kaptsn muslera ve dahi icardi için bile geçerli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3. maddeye katılmam. Bir hafta kötü oynayınca kenara gelme mevzusuna. Kadro istikrarı böyle oluşmuyor.

   Sil
 5. Kazimcan oynayıp kendini göstermeli Angelino da formanın cepte olmadığını anlar belki. Galatasaray son şansı onun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine şanssız sakatlık :(

   Sil
  2. Sakatlanmış olsa da Abdülkerim orada öyle oynadı ki mübarek. Angelino kendine gelmiştir. :)

   Sil
  3. Angelino toparlıyordu bence.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir