17 Ekim 2023 Salı

Galatasaraylılar için de her zaman evlat


Yunus Akgün için atladığımız bir nokta var. Geçen sezona dönersek, Yunus Akgün'ün 11 oynadığı maçlarda forvetler Seferovic ve Gomis'ti. Icardi'yle oynama fırsatını pek bulamadı. Şu yüzden yazıyorum, Icardi çevresini de büyüten bir forvet. Kerem Aktürkoğlu ile sağladıkları uyumu görüyoruz. Molde deplasmanını düşünüyorum, Icardi'ye yaptığı muhteşem bir asist vardı. Icardi'nin de o günlerde Yunus Akgün'ün takımda kalmasını istediği yazılıyordu. Okan Hoca da bunu çok istedi aslında. 

Futbolcu gitmeyi kafasına koyunca yapacak bir şey yok. Geçen sezon çok fazla devreye giremedi. Çünkü iyi bir takım vardı. Rashica üzerine Zaniolo geldi derken, Yunus Akgün 3. plandaydı. Bu sezon ön eleme maçlarında aldığı süreler var aslında. Molde deplasmanı ile umut ışığı oldu derken, 2. maça çıkmak istemedi ve Leicester City'e kiralandı. 2. maça çıkmak istememesi, belki de onu takımda tutacaklarını düşündüğündendir.

Takımda kalmış olsa, bu sezon şansı daha yüksekti. Icardi'nin mutlaka onun üzerinde etkisi olacaktı. +3 yerli sarmalı da bazı noktalarda zorluyor. Sağ kanadı Yunus Akgün ile geçebilsek, orta sahada gönül rahatlığıyla Ndombele'yi kullanabilirdik. Tete'yi beğenmiyorum gibi bir şey düşünmeyin. Önemli bir potansiyel ve üst düzey yetenek. Oyun içi katkısıyla da beklediğimizden daha farklı profilde performans veriyor.

Ziyech de mutlaka hazır olacak, sağ kanat rotasyonunda yerini. Yunus Akgün de bu hamleleri görerek ayrılmak istedi. Leicester City onun adına iyi bir fırsat. Rotasyonlarının parçası oldu, yükseliyor ve o opsiyon mutlaka kullanılacak. Maç sayısına da ulaşır, Leicester City de bir üst lige çıkar. Milli Takım'da da Montella ile tekrar buluştu ve Adana Demirspor günlerinden bildiğimiz performansını verdi. Kimi manasızca umudu kesiyor da, bu adam yetenekli. Galatasaraylılar için de her zaman evlat.

6 yorum:

 1. Yeteneğinden şüphe yok ama istikrar sorunu var. Bu sorunu aşarsa çok üst düzeye çıkabilir. Bu arada 9.5 milyon euro kazanacağız transferinde. Bence çok iyi bir gelir.Umarım opsiyonu gerçekleşir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstikrar sorunu aşılabilirdi, Icardi eminim ki ona da yarayacaktı. Artık yapacak bir şey yok tabi, opsiyona bakacağız.

   Sil
 2. Muazzam bir rotasyondu. Kişiliği de çok sevdiğim oyunculardan. Galatasaray’ın çok büyük olduğunu bildiği için hep en iyisini yapmaya çalıştı. Oysa biraz basit oynasa Adanadaki performansının yarısı verse forma onundu. Bahtı açık olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hala da iyi rotasyon olabilirdi. Neyse, opsiyonu umarım karşılanır.

   Sil
 3. Gitmekle kendisi için doğru olanı yaptı. Sonuçta o mevkide 4. Seçenek haline gelmişti. Ayda bir belki maça ihtimali olan bir takımda kalmak istemez oynamak isteyen futbolcu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kararına saygılıyım zaten, bir şey denilemez.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir