18 Ekim 2023 Çarşamba

Ndombele'yi toparlamak, taşları da yerine oturtmak anlamına geliyor


Galatasaray'ın hayalindeki ideal orta saha 2'lisi fotoğraftaki gibi. Beşiktaş maçı için ise Kerem Demirbay oynar diye düşünüyordum. Hatta bu konuda bir yazı da paylaşmıştım. Gelen son haberlere bakınca, orada ibre sanki Ndombele'ye döndü. Milli Takım arası sonrası, o hazır değildi, bunun eksiği vardır gibi konuları konuşmamak gerekiyor. Icardi'nin fotoğraflarına bakıyoruz, artık yüzde 100 hazır. Ndombele'ye bakıyoruz, o da artık kıvama gelmiştir.

Böyle bir kalite elindeyse de, o futbolcuyu kazanmaya başlamalısın. Bir noktadan sonra artık 11 başlatılıp, ısrarcı olunmalı. Fenerbahçeli Fred'in lig üzerindeki etkisi ortada. Manchester United son sezonu ve bu dönemi onun prime'ı diyebiliriz. Ndombele'nin prime'ı ise çok daha üst seviyede. Lyon günlerini, Tottenham'a transferini hatırlayın. Henüz yaşı 26. Futbolcu biraz olsun eski havasını yakaladığı an, 15 milyon avro'luk opsiyonu bedava. Bu futbolcu için 62 milyon avro ödenmişliği var.

Beşiktaş maçı da Ndombele adına başlangıç olabilir. Topla dripling özelliği iyi orta sahalar ligde fark yaratıyor. Ndombele bu konuda en iyilerden biri. Ndombele'yi orta sahaya yazmak, ekstra bir yerli kullanma durumu demek tabi. Kazımcan Karataş ya da Barış Alper Yılmaz'dan biri Beşiktaş maçında 11 başlamalı. Bence Angelino'yu da kazanmak gerekiyor, istikrar sağlamalı. Rakip de Beşiktaş olunca, Barış Alper Yılmaz iyi bir tercih.

X'te anket açtığımda da, ağırlıklı olarak Ndombele cevabı geldi. Herkesin beklentisi var çünkü. Torreira ile fark yaratırken, 8 numarayı bir türlü içe sindiremedik. Kaan Ayhan bu noktada iyi alternatif olsa da, Kerem Demirbay ve Oliveira tarafında içe sinmeyen bir şeyler var. Kerem Demirbay'ı yine de önemsiyor ve alternatif gözüyle bakıyorum. Yerli olmasının avantajı büyük. Oliveira ise olmuyor artık. Ndombele'yi toparlamak, taşları da yerine oturtmak anlamına geliyor.

6 yorum:

 1. Ndombele, Gedson'u sahadan silebilir mi ? Bize karşı yine ekstra oynayacaktır çünkü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gedson, Ndombele'yi sahadan silebilir mi? Bence soru bu. O sorunun yanıtı da, Ndombele ne derece hazır?

   Sil
 2. Hazır bir Ndombele büyük fark yaratır. Umarım hazırdır artık ve izleriz. Antalya maçında Beşiktaş ve Bayern maçlarını düşünerek test edildiğini düşünüyorum.Okan Hoca benzer testleri Kaan için Manchester maçından önce yaptı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ligin en iyi 8 numarası olur direkt olarak. Fred'i izliyoruz, Ndombele daha ötesinde özellik itibarıyla.

   Sil
 3. Kerem Demirbay da tam anlamıyla hazır hale gelmiştir. Tek problemi dönüşlerindeki zafiyetiydi. Aslında öyle bir oyuncu da değil tempo konusunda biraz düşüş vardı. Eski ritmini yakalarsa eğer 11 için değişilmez olur. Ndombele 3 lü ortasahalar için daha serbest olarak oynadığında performans veriyor. Yani onu önce bizim sisteme ikna etmemiz gerekiyor. Tottenham da hoca değişiklikleri sonrası değişen sisteme ayak uyuduramamıştı. Bu yüzden yolu buralara düştü zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka herkes hazırdır artık. Kerem Demirbay da hafif sakat gelmişti, o biraz geriye attı.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir