12 Ekim 2023 Perşembe

Galatasaray'ın başında 1.5 yılda sıraladığı rekorlar


Galatasaray'ın başında 1.5 sezon oldu. 1.5 sezon da demeyelim, o 0.5'lik dilim tamamlanmadı. Bu kadar kısa sürede, bu rekorları kırabilmek çok büyük iş. Hocanın geleceğini de düşünürsek, bu rekorların ötesi mümkün. Yeter ki istikrar gösterilsin, ilk başarısızlıkta savaş baltaları çıkmasın, gemiler yakılmasın. Okan Hoca'nın yer aldığı sınıf ülke sınırlarını aşmak üzere. Avrupa'ya da göz kırpıyor. Sadece Galatasaray'ın başında değil, Başakşehir'le yaptıklarıyla da "uluslararası" kalitesini gösterdi. Spor Arena'nın paylaşmış olduğu istatistiklere bir de burada bakalım..

🔶 Bir sezonda iç sahadaki üç derbiyi kazanan iki Türk teknik direktörden biri! (Diğeri Fatih Terim)  

♦️  Avrupa kupalarında üst üste dört galibiyet elde eden ilk Türk Galatasaray teknik direktörü  

🔶 Galatasaray tarihinde 30 galibiyete en kısa sürede (39 maç) ulaşan teknik direktör  

♦️  Süper Lig tarihinde oyuncu (7) ve teknik direktör (2) olarak en fazla şampiyonluk yaşayan isim  

🔶 22 puan ile bir Süper Lig sezonunun ilk sekiz maçında en fazla puan toplayan yerli Galatasaray teknik direktörü (Diğeri Mustafa Denizli)  

♦️  Hem futbolcu hem de teknik direktör olarak Galatasaray'da lig şampiyonluğu yaşayan iki isimden biri (Diğeri Hamza Hamzaoğlu)  

🔶 Süper Lig'de iki farklı takımı şampiyon yapma unvanına en genç yaşta ulaşan teknik direktör (49)

Galatasaray'ın başında 55 maça çıktı, 43 galibiyet, 7 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. 2.47'lik maç başına puan ortalaması var. Derbi performansı ortada, Manchester United deplasmanını izledik. Yıldız yönetimi üst düzey, kadroyu harika şekilde idare ediyor. Futbol doğru ve gelişim gösteriyor. Yer yer de ciddi keyif veriyor, o da olması gereken zamanlarda. Psikolojik üstünlük kavramını hatırladık, gelecek adına umutluyuz. Okan Hoca ile önümüzde uzun yıllar olacak. Bunun yanında, Erden Timur vizyonunun da altını çizelim. Okan Hoca, o vizyonun altını fazlasıyla doldurdu.

8 yorum:

 1. Bence artık yeni Fatih Terim'imizi bulduk. Elbette kupa sayıları arasında şu an çok fark var ama ben genel oyun felsefesi ve hocalık anlamında bunu söylüyorum. Büyük maçları süpürmesi, Old Trafford deplasmanında bile otobüs çekmek yerine cesur bir futbol oynatarak kazanması, ne kadar geriye düşerse düşsün asla mücadeleyi ve maçı bırakmayan bir takım yaratmış olması gibi. Bu saydıklarım prime Fatih Terim'in Galatasaray'ında da vardı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En azından o gelecek adına umut veriyor diyelim. Yeni Fatih Hoca demek için erken.

   Sil
 2. Geçen sene Torrent'le kıyaslayanlar vardır. Hakkaten nereden nereye? Okan Hoca tökezlese de kötü de gitse asla vazgeçilmez olmalı. Ondan daha iyisni yerli zaten yok da yabancı da bulamayız. Kadroya yapılacak 1-2 ilave takviye ile bu takım uzun seneler Avrupa kupalarında hasret kaldığımız başarıları getirecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Torrent sevicilik hala var. Troll olduklarını düşünüyorum. Bazen yorum atan oluyor, çöp kutusunu şenlendiriyor o yorumları :( isaretledigim isimler hep.

   Sil
 3. bence okan hocanın yeni öğrendiği ve öğreneceği çok şey var teknik direktörlük konusunda..bu bile umut verici..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette. Üstüne koya koya devam ediyor. Güzel olan da, yeniliğe, eleştiriye açık oluşu. Hatada ısrar etmiyor.

   Sil
 4. mağlubiyetlerdeki 2-3 maçta da direkt olarak hakemlerin etkisi var. onu da ekleyelim. yoksa puan ortalaması mükemmeliyeti bulurdu.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir