18 Ekim 2023 Çarşamba

Her masada, her yerde, her zerresindeyiz


Erden Timur'u bir konuda eleştiririm sadece. Elindeki belgeleri bu kadar uzun süre gizli tutmamalıydı. Niye açıklamadı demiyorum, niye savcılığa gidilmedi. Böyle olmalı çünkü, hukuk devletlerinde süreç böyle işler. Hani nerede açıklama, şampiyon olunca her şey halı altına mı süpürüldü diye çıkış yapanlar susmuştur artık. İşler iyi giderken, açıklayacağız denilen her şeyin açıklandığını gördük. İddia da demiyorum, kanıt sunuldu. Özellikle geçen sezon her şey ortada. Mhk Başkan'ından, Federasyonda ilgili görevlilere, bazı hakemlere, hatta yayıncı kuruluşa kadar. İtalya'da "temiz eller" operasyonları oluyor. Erden Timur da bunu dile getirdi, savcılık araştırsın. Galatasaray aleyhine geliştirilen sosyal medya yansımasını zaten paylaşıyoruz. Youtube kanalları, onların genel yayın yönetmenleri. Algı adına üretilen haberler. Erden Timur'a da her fırsatta bel altı vurmaya çalışıyorlardı, şimdi dozu daha da arttıracaklar. Bu noktada da biz güçlü duracağız ve Erden Timur'un yanında duracağız. Bu açıklamaların ardından tüm taşlar yerinden oynamalı. İstifa etmesi, hatta yargılanması gereken isimler var. Şampiyon olmak adına tüm tuşlara basıp, başarılı olamıyorlardı. Bugün de aynısı geçerli, olamayacaklar. Açıklamaları tek tek okuyun, gerçekten vahşete düşüyor insan. Ülkelerdeki rekabetler, o takımları yukarı taşır. Galatasaray'ın şanssızlığı sanırım, rekabet içinde görünen takımlar. Rakip olduğumuzu düşünmüyorum da, öyle görünüyor işte. Bizi aşağı çeken unsur da bu. Coğrafya kaderdir..

8 yorum:

 1. Karşımızda öyle bir camia var ki, saha içinde güçlerinin yeteceğini bilseler dahi saha dışında mubah olmayan yollara sapmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar. Galatasaray camiası da maalesef böyle bir zihniyetle de mücadele etmek durumunda kalıyor şampiyonluklar kazanırken. Cidden bize böyle rakiplerin düşmesi büyük talihsizlik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm tuşlara basıyorlar ve yine başarısızlar. Buna müsaade etmeyeceğiz artık.

   Sil
 2. Maalesef rakiplerimizin bel altı çalıştığı uzun süredir biliniyordu. Bu açıklamaları daha erken yapsa iyi olurdu diyiyorum. Ama biraz düşününce delilleri toplamışlardır bu süreçte. Erden Bey hukukçu ve delil olmadan konuşmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Direkt savcılığa dahi gidilebilirmiş.

   Sil
  2. Yapılması gereken oydu zaten. TV den açıklamayı savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra yapacaksın. Böyle algı yapmaya çalışır gibi durduk yere polemiklere girilip iddiaların altını boşalmaya çalışacak karşı taraf ve başladılar da zaten. Suç duyurusunda bulunup bulgular bunlar suç duyurusunda bulunduk artık iş yargıya intikal etmiştir deyip bırakacaksın karşı taraf düşünsün.

   Sil
  3. Hala daha gidilmediyse hata mesela.

   Sil
 3. Bu açıklamalar ardından TFF den tık ses yok. Temiz eller operasyonunu başlatamayacak kadar kirli oldukları için diye düşünüyorum. Aksi halde yolsuzluk belgeleri olan bir yönetici var ve kimsenin harekete geçmemesini anlamak çok zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bekliyoruz hala, başlasın incelemeler. Biz buna varız diyoruz. Yok diyenin vardır açığı.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir