28 Ekim 2023 Cumartesi

Oynayacağı 4 maçta geleceğe yönelik umut vermek zorunda


5 maçta daha forma giyerse, 6 milyon avro'luk opsiyonu "zorunlu" hale gelecek. 1.5 milyn avro'luk da kiralama ücreti vardı. Transfer olduğu dönemi düşününce, şartlarıyla çok makul ve iyi bir transferdi. 26 yaşında, önemli bir kalite ve kariyer. Alınabilecek en iyi sol beklerden biriydi de. Belli defoları var da, hücum özellikleriyle bu ligin fazlasıyla üzerinde. Sorun ne derseniz, o hücum özelliklerini henüz göremedik. Savunmada belli defoları var, bu da göze alınmıştı da, hücum etkisi görememek sorun. Zaha ile oynamaya başlayınca o "oyun aklı" devreye girer dedim, yine olmadı. Bu kadar olumsuz bir tabloda da, opsiyonunun devreye girmesi zarar yazabilir. Mutlaka yine şans bulacak ama şu 4 maç içinde geleceğe yönelik umut vermek zorunda. 3'lü savunmalar adına ideal bek derken, yorumlar fazlasıyla doğruydu. Rizespor maçında Boey rotasyona girer de, Kaan Ayhan sağ beke çekilir mi diye düşündüm. Kaan Ayhan orada 3. stoper gibi oynarken, Angelino biraz daha hücum özgürlüğü bulabilir. Bu da tabi geçici bir konu. Boey sağ bekteyken de, solda etki edebilmeli. Icardi gibi bir forvetin var, Angelino gibi bir bekten iyi orta alamıyorsun. Orta kalitesi, teknik düzey, pas gücü, bunları bütünüyle göremedik. Bu kadar da kötü oyuncu değil. Şu ligde hücum yönü ile fark yaratamamasına inanamıyorum. Bu gidiş Ocak ayında yeni sol bek transferi gibi. Sol bekte de tercih daha atlet, Boey tarzında bir isim olacaktır. Okan Hoca'nın bek tarzı da artık tam anlamıyla buraya evrildi.

Okuyan ve yorum atacak arkadaşlar için;
Blog'daki tanıtımları da es geçmeyelim.
En azından 1 tık atarak, destek olmanızı bekliyorum :)

19 yorum:

 1. angelino,ndombele,oliveira,bakambu..devre arası gönderilmeli yerine rakipteki ferdi kadıoğlu,symanski,fred ve batsuayinin muadili alınmalı..yoksa yönetimin sezon sonunda hocadan kesinlikle hesap sormaya hakkı olmaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cm yada fm oynamıyoruz canım kardeşim. 4 tane oyuncuyu hemen gönder yerine 4 oyuncu al sadece internet ortamında olur. Bakambu dan ne bekleniyordu bilmiyorum ama icardi zaten her maç oynadı. Kaçırdığı maç yok. Adamı yedek forvet diye aldık daha 5 maç ilk onbir oynama şansı bile olmadı. Dersen iyi olsaydı da oynasaydı; önünde icardi var kesme şansın yok. Onu kesebilecek dünya üzerinde 10 kişiden başka yoktur şu an. Oliviera zamanında gönderilip kamp zamanı ndombele gelseydi belki daha iyi olabilirdi. Ayrıca beğenmiyorum gitsin, bu adam çöp işe yaramaz mantığıyla devam edersek berkanı gönderip sonra keşke gitmeseydi gibi ah vah çekeriz. Tüm yapılan transferlerin tutmasını beklemek zaten büyük hata. 10 adam aldın diyelim 10 ununda iyi olması ve oynaması demek senin önceki takımının sıfır olması anlamına geliyor. Aldığın elemanların bir kısmı takımı yedekleyecek. Fırsat bulduğunda sırıtmayacak kendini hazır tutacak.

   Sil
  2. FM oynamıyoruz da, Angelino / Ndombele ve Bakambu ile gerçekten de yollar ayrılmalı.

   Sil
  3. Ndombele den çok umutluydum ama olmuyor gibi galiba devre arasında markadan ziyade scout transferleri olacak gibi geleceğe yönelik

   Sil
  4. Gerekirse bonservis verir, geleceğe dönük bir hamle yapardım ben de.

   Sil
  5. Forvet ve solbek gelecek gibi birde merkez ortasaha kadromuz çok iyi biraz daha zaman

   Sil
  6. Sol bek ve belki bir 8 diyorum ben.

   Sil
 2. ilgilenenler okuyabilir..webaslan.com da bununla ilgili bir makale var..takımımız ilk 3hafta sonunda şampiyonlar liginde en çok net gol pozisyonu harcayan 32takım içinde ikinci.bu çok büyük bir başarı..city 18,galatasaray 14 net gol pozisyonu kaçırmış..bu kadar iyi oyun ortaya koyan takımda hiç kimsenin kötü oynamaya hakkı yok..takıma ihanettir..angelinoyu bir tek ikinci molde maçında attığı frikiğin rakibe çarpıp gol olmasından hatırlıyorum uzatma dakikalarında..evet çok önemli bir goldü ama bütün sene bunun üzerine yatamazsın angelino

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galatasaray odaklandığı maçta gerçekten müthiş durumda. Ligde ise vitesi düşük tutup kazanıyor ki bu da doğru olan. Angelino konusu çok büyük bir hayal kırıklığı.

   Sil
 3. Maalesef 5 maç daha oynayacaktır ve opsiyon devreye girer.Dubois kalsa takımda solda daha yararlı oluyordu. Ndombele ve Bakambu hiç katkı veremediler. Ndombele ve Oliveria ikilisinden 1 tanesi fazla oldu. Bu 2 oyuncudan birinin yerine Dubois kalsa iyi olacaktı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Opsiyon devreye girmez. Kaldı 4 ama bu görüntüde maç sayısını tamamlayamaz.

   Sil
 4. 5 maç daha oynar takımda kalır. Kazımcan oynayıp o yapsa Angelino'nun yaptığı hataları keşke. Çok daha rahat biçimde öğrenir ve kendini geliştirir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç zannetmiyorum. Bir üstte yazdığım yorum senin için de geçerli :)

   Sil
 5. Takımın boyu kısa ileri açtığı ortaları bir Icardi değerlendirebilir. En azından boylu bir forvet arkası olsa hücümda fark yaratır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açamıyor ki, o ortayı göremiyoruz. Sorun da bu.

   Sil
 6. süreç, geçen sezon seferovic'de olduğu gibi işler. forma verilmez ve opsiyon devreye girmez.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de oraya doğru gidiyoruz, hatta gittik.

   Sil
 7. Daha kasım a geldik kalan maçlarda hic oynamaması lazım nasıl olacak o iş

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir