10 Ekim 2023 Salı

Riera çok kısa zamanda, büyük yol kat etti


En son Torrent'in yardımcısı olmadan önce "pro lisans" sahibiydi. Fatih Hoca'nın ekibinde başladı ilk olarak. Ayrıldıktan sonra çalışmaya, kendini geliştirmeye devam etti. Galatasaray'dan en son ayrıldıktan sonra da, Olimpija Ljubljana ile teknik direktörlük kariyerini başlattı. Hatırlayın, imza töreninde dahi ne büyük tepki vardı. Öyle büyük bir şampiyonluk yaşadı ki, bu baskıya rağmen gelen başarı büyük olaydı. Şimdi de NK Celje'nin başında ve ligde yine lider. Olimpija Ljubljana'nın ardından, NK Celje ile de aynı başarıyı tekrarlamak üzereydi ki Bordeaux ile anlaşma sağladı. Bordeaux, Ligue 2'de yer alsa da çok köklü bir takım. Ligue 2'de işler iyi gitmeyince kan değişimine gidiyorlar. Slovenya Ligi'nden 1.5 yıl içince böyle bir köklü takıma geçmek bence başarıdır. Orada da sivrilmeyi başarırsa, Fransa Ligi'nde iddialı takımlar için konuşulmaya başlayacak. Henüz 41 yaşında, genç bir teknik adam. 1. adamlığı da 1.5 senedir yapıyor ve her yıl üzerine koyduğunu görüyoruz. Gelecek için Galatasaray adına potansiyel teknik direktör adaylarından biri de o. Tedrisatı iyi, bu işe kafa yoruyor ve her geçen zaman yükselmeye devam ediyor.

6 yorum:

 1. fatih terim sonra ne yapacağız sorusu artık pek sorulmayacak galiba. okan buruk, arda, riera vs baya aday var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok hoca geliyor alttan. Hepsi de çok potansiyelli.

   Sil
 2. Fatih hoca sonrası Torrent değil de Rieraya takım teslim edilseydi bence daha da iyi olurdu. O dönem yönetim etiket adı altında Guardiola yamağını getirmeyi tercih etti. Umuyorum Riera başarılı olur. Topraklarımızda yeni hoca yetişmiyor. Yetişenler de potansiyeli sınırlı oluyor. Dönüp dolaşıp takımlarımız yine dinazor hocalara gidiyor. Bunu aşmamız gerekiyor. Yada çok iyi hoca olup boşta kalmamak adına her takıma imza atan hocalar da biliyoruz. Onlar da kendilerini bitiriyor. Bugün Okan Buruk, İlhan Palut dışında kendini geliştiren hoca saymak çok zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocanın baskisi altında o da edilirdi. Tecrübesiz olacaktı zaten. Kariyeri başlamadan biterdi.

   Sil
 3. Müthiş başarı yakaladı. Fatih Hoca sonrası ne olur diye düşünürken Okan Hoca, Arda ve Reira geldi. Bu arada Çağdaş Hoca fanatik Galatasaray taraftarı. Yıllar önce bunu açıkladı. Onu da unutmamak gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok iyi teknik adam var. Çoğu da Galatasaray geçmişli. Bu sayının artması değerli.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir