10 Ekim 2023 Salı

Şanssızlığı Icardi


Şanssızlığı Icardi. Her maç ve 90 dakika sahada kalmak isteyen bir Icardi olunca, Bakambu'ya yer açmak o kadar kolay olmuyor. Bazı futbolcular idmanlarla, bazı futbolcular da maç oynayarak kendisini hazır tutuyor. Sneijder örneğini vermiştim. Icardi'nin çalışkanlık ve profesyonellik seviyesi çok daha yüksek tabi. Bakambu'yu da bu yüzden bir türlü izleyemedik. Yabancı da olunca, kenardan hamle yaparken öncelik yerli olabiliyor. Hocanın da son dakikalardaki tercihi Halil Dervişoğlu. Kerem Aktürkoğlu ile değiştirip, Halil Dervişoğlu'nu sol kanada atıyor.

Bakambu da kanatlarda oynayabilir. Kanat olarak başlamış, sonrasında forvette büyümüştü. Profil olarak bakıyorum. Icardi'nin arkasına alınabilecek en doğru isimlerden biri. Tecrübesi var, maliyeti çok üzmüyor ve geçen sezonu formda geçmiş. Onun da şanssızlığı, Icardi'nin olmadığı günleri iyi geçmemek oldu. Icardi hazır olana kadar ki süreçte bizi taşısın derken, hazır değildi. Icardi çok daha geç takıma katılsa da, daha hazır görüntü verdi. 8 maça çıktı da, sadece 226 dakika. Llubjana deplasmanını fena oynamadığını eklemem lazım. Gol atamamış olsa da, çok alan açmıştı.

Icardi, oynamaya devam edecek gibi. Rotasyonla pek işi yok. Yine de Bakambu'yu hazır tutmak, onu da kullanmak için formül bulmak lazım. Sonradan da olsa oyuna almaya başlasak iyi olur. Bakambu için hayal kırıklığı diyemiyorum, çünkü tam anlamıyla izleyemedik. Benim çok fazla fikrim oluşmadı. Seferovic'in hayal kırıklığı başka bir şeydi. Bakambu'nun henüz öyle bir görüntüsü yok. Beklentim de var. Yunan Ligi deyip geçmeyin, seviyesi senin liginin çok aşağısı değil. Orada gol kralı oldu da geldi. Olympiakos iyi bir takım. Onun öncesi Marsilya. 

Icardi'yi mümkün olduğunca sağlıklı tutalım. Onun verdiğini kimseden alamayız. Bakambu'dan beklenti, Icardi'yi tamamlayabilmesi. Bakambu, biraz daha hareketliliği ve fizik gücüyle ön planda. Fena bir bitirici değildir, oyununa mutlaka katkı sağlar. Şu ana kadar onu değerlendirememek şanssızlığı. Söylediğim gibi, şanssızlığı Icardi. Öyle bir ismin arkasında ki, sonradan dahi oyuna giremiyor. Adam çıkmıyor çünkü, her dakika büyük bir iştahı var. Yine de, Gomis'in dahi daha fazla süre aldığını görüyorduk. Bakambu daha genç ve farklı opsiyonlarda da kullanabilirsin.

8 yorum:

 1. Halil de oyuna sonradan girdiği maçlarda iyi işler yapıyor. İlk 11 olarak sırıtıyor ama.

  YanıtlaSil
 2. derbi değilse iç saha maçlarında çift forvete dönebiliriz..ziraatde zaten bakambu oynar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onda da forvetin arkasından 1 eksiliyorsun.

   Sil
 3. Bakambu dert etmediği sürece hiç problem yok. Ömür boyu yedekte kalabilir. Icardi sene sonu büyük bir transfer yapar gibi duruyor. Avrupa’nın köklü klüplerinden bir yere gidecek gibi. Bu şekilde oynadığı sürece onu buralarda tutmak mümkün değil. Avrupa da onun ayarında kaç forvet var? Manchester maçını izleyen X bir takım Icardi için ne düşünmüştür. Kafa futbolda. Gider mi konusu tartışılır lakin büyük klüplerin kıskacında olduğu da bir gerçek. Milli takımı da hak ediyor bu performansla. Arjantin’de Icardi ayarında futbolcu yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ama an gelir süre almak zorunda kalır. O zaman vereceği katkı mühim. Bunu alabilecek miyiz mesele bu :)

   Sil
 4. Son dakikalarda oyuna alınmaması kötü. Icardi yerine en azından son 5-10 dk. oynamalı. Icardi cezalı veya sakat olursa ne yapacağız? Kupa maçlarında oynar ve izleme fırsatı olur umarım.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir