22 Ekim 2023 Pazar

Tete için eleştiri getiriliyor da, abartılı buldum bunu


Tete için eleştiri getiriliyor da, abartılı buldum bunu. Yararlı futbolcu, etki de ediyor. Eleştirenlerin kafasındaki profil nedir bilmem de, aldığın katkı iyi. Beşiktaş maçı özelinde bu durum daha net şekilde böyle. 1'e 1'lerde belki beklediğim etkide değil de, zekasıyla oynuyor. Oyun içi katkısı var, merkeze gelip derine attığı paslar çok iyi. Beşiktaş karşısında 5 tane kilit pası var, pas isabet oranı yüksek. Çok da hareketli. Bence elini güçlendiriyor ve Rashica kıyaslarına hiç girmeyin bile.

Oyundan çıkması da hataydı bana göre. Alan açılmıştı ve orayı da iyi kullanıyordu. Skora yakındı, olmadı. Şu maç sonrası asistleri konuşulabilirdi. Bitiriciliğimiz genel olarak kötüydü maalesef. Rakip yarı sahada uyguladığımız baskı ve topu kaptığında doğru kullanım noktasında Tete'yi beğendim. Icardi'nin savunma arkasına sarktığı birçok anda Tete imzası var. Oyunda kalmış olsa, alanı daha iyi kullanabilir, 2. golü bulabilirdik.

Tete ve Zaha'nın oyundan çıkması ritmi ciddi anlamda etkiledi. Beşiktaş arkada boşluk bırakırken, bunu doldurmaktan vazgeçtik. Barış Alper Yılmaz'ın mücadelesini kullanmak istemek doğal da, erken oyuna girdi. Orta sahayı kalabalık tutup, kanatlardan ödün verdik. Skoru da tutamadık maalesef. Maç bir noktada 1-1'e geldi. Bizim ise skoru tutmaktan öte, 2. gole odaklanmamız lazımdı. Beşiktaş'ı o şekilde koşturmak daha iyi formüldü.

Bazı yeni transferler doğal olarak eleştiriliyor. Angelino, Bakambu, Ndombele gibi isimlerden beklenen katkı alınamadı. Zaha dahi beklenen etkide değil denilebilir ama Tete'nin kazanım olduğunu düşünmekteyim. Icardi ile uyumu yükselmiş mesela. Icardi ile uyum da "tabela" demek. Kerem Aktürkoğlu da forvetin arkasında oynamaya alıştıkça, hücum ritmi oluşacak. Tete'ye dönersek, eleştiriler biraz manasız.

7 yorum:

 1. Tete 10 numara oynarsa daha etkili olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Denenebilir, bence de mantıklı. Orada da sağ kanat kim, bu mühim.

   Sil
 2. Sanchez dışında gerçek anlamda memnun eden var mı ya herkes şöyle kadro var böyle kadro var falan diyor da hangisi şimdiye kadar mutlu etti mesela? İcardi kerem boey apokerim torreira vs takımı taşıyor yenilerden bir cacık olmaz(sanchez hariç)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğru tespit. zaha da dahil diğerlerinden verim alamadık. ekim'in son haftasındayız. allahtan geçen sene sağlam bi yapı oluşturmuşuz. ve bu da şu demek çok yıldız daha iyi takım değil işte. rashica, mertens, kazimcan vs şunların katkısının yarısını bile yerine oynayanlar koyamadı.

   Sil
  2. Tete memnun ediyor beni, Zaha da yükseliyor giderek. Maç çözdü sana, Manu deplasmanı gibi. Bunun için geldi zaten. Angelino ve Bakambu'dan umutsuzum.

   Sil
 3. Yorumcunun biri çıkıp konuştuğu programda yirmi dakika boyunca tete'ye sallayınca taraftar da bundan etkileniyor. Birkaç ay önce Yunus Akgün'e küfürler yağıdıranlar bugün Yunus Akgün guzellemesi yapmak için Tete'ye saldırıyor. Taraftar çok anlık ve kolay yönlendirilebilir yaşıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tete gayet iyi seviyede, güzel katkı vermekte. Algılara kapılmamak lazım. Zehirliyorlar beyinleri.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir