26 Ekim 2023 Perşembe

Zaha geldi, Kerem Aktürkoğlu yerinden oynadı yorumuna katılmıyorum


Zaha geldi, Kerem Aktürkoğlu yerinden oynadı yorumuna katılmıyorum. Zaha'nın şu an hücumda yüzde 30'uyla oynadığı doğru da, savunma katkısını konuşmak lazım. Geriye yardımı ve fizik üstünlüğü sayesinde o kanadı kapatıyor. Kerem Aktürkoğlu ise forvetin arkasında yeni bir dönüşüm içinde. Bunu da başarabilirse tam anlamıyla o hayal edilen potansiyeline ulaşacak. Kanatta da devam edebilir ama hayal ettiği noktanın anahtarı forvetin arkasında, 2. forvet rolünde. 

Forvetin arkasında oyun kurucu gibi değil, 2. forvet gibi oynamakta. Her pozisyonun içinde, birçok gol imkanı yakalıyor. Yüksek efor kaynaklı mı bilmiyorum, normalde bitirebildiği pozisyonlarda sorun yaşıyor. Bu aşılır tabi, yeniden gol bulmaya başlar. Icardi'ye daha yakın oynayabilmesi de, rakip ceza sahası çevresinde daha rahat imkanlar bulmasına sebep olacak. Tarz üzerinden gidersek, Atletico Madrid'de Griezmann'ın rolü işte. Kerem Aktürkoğlu'nun da buna dönüştürülmek istendiğini ve başarılı olacağını düşünüyorum. 

Hücum katkısı yüksek, oyununu kötü bulmuyorum. Manasız eleştirilere de kulağını kapatmalı. Sosyal medyada saçmalayan çoğunluğun Galatasaraylı olduğuna inanmıyorum. Galatasaraylının yapacağı yorumlar değil çünkü. Etiket sevdasının altını ısrarla çizmekteyim. Yerli yemeye ant içmiş bir kesim var ve her fırsatta saçmalamaktan geri durmuyor. Kerem Aktürkoğlu gibi bir kozunun olmasından gurur duyarsın. Gözünün önünde çok büyük bir gelişim bu. 3 yıl önce neredeydi, bugün nerede. 

Hala da üstüne koyarak büyümeye devam etmekte. Şampiyonlar Ligi seviyesinde de en önemli kozlarının başında. Hücumda sayabileceğin çoğu isimden de çok daha iyi durumda. Zaha ve Ziyech gibi isimler tam anlamıyla devrede değilken, Kerem Aktürkoğlu ile yürümeye devam ediyorsun. Şu an konuşulması gereken tek taraf düşen bitiricilik ve bu da genel bir sorun. Icardi dahi yaşamakta. Yüksek efor kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

8 yorum:

 1. Kerem 2. forveti öğrensin; topla ilişkisini minimum seviyede bile tutsa yeter. Gelen topu müsait boştaki adama vermeyi öğrense bile yeter. Kimse ondan 10 numara gibi iş yapmasını beklemiyor. Harika bir benzetme yapmışsın tam anlamıyla Griezman olması lazım. Senede 20 gol attıktan sonra kimse laf edemez. Ki atabilecek biri. Her pozisyonun içinde. Hızı var, atletizmi var, gücü, fitness seviyesi harika durumda. Milli maçta 90+'da 80 metre depar atıp attığı gol ortada. Bitiricilik de gelişir.
  Bizim sıkıntımız maalesef gol yükünün İcardi ve Kerem'in sırtına yığılmış olması. Zaha, Ziyech, Tete ve orta saha sahalar da hazır olsalar çok daha rahat birçok maçı koparırdık. Onlar için de bekleyeceğiz ve sabredeceğiz.
  Bu bitiricilikle ilgili konuları aynen geçen sene bu zamanlar konuşmuyor muyduk? Medipol maçına kadar hep 1 farklı maçlarla gelmedik mi? Bir yerde değişecek. Aldığımız oyuncular da günden güne illa ki kuvvetlenecek.
  Ligde 2 puanla gerideyiz, sadece 1 maç berabere bitti. Temmuzdan beri bu takım non stop maç yapıyor. 3 tane ön eleme oynadık. 3 hafta geçmişken böylesine zor bir CL grubunda 4 puan aldık. Ve iddiamız devam ediyor. Oyun olarak gelişiyoruz. Özgüvenimiz var.
  Lütfen haksız yere hocaya, Kerem'e, Kazım'a ona buna yüklenmeyelim. Sonra yazdıklarını adama sildirirler. Herkes sakin olsun takıma hocaya güvensin lütfen. Bayern Munich'e karşı stoperini orta saha çizgisine bastıran hocaya biraz saygı duyun. Buna cüret eden, cesaret eden, ve bununla kalmayıp bunu başarıyla uygulayan bir hocamız var. Bunlar basit şeyler arkadaşlar. Ve çok değil 1,5 yıl önce bu takım küme düşme hattındaydı. Şimdi nereye geldik?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu öğrendiği an gerçek anlamda uluslararası futbolcu olacak. Bazısı küçümsüyor, solda iyiydi diyor da, forvetin arkasında oynayabilmesi daha değerli. Okan Hoca da doğru dokunuş peşinde. Kerem Aktürkoğlu da kötü oynamıyor.

   Sil
 2. Zaha sisteme adapte oluyor. Crystal Palace da sistem onun üzerine kuruluydu. Burada işleyen bir sisteme geldi adapte olduğunda tam anlamıyla iş yapacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da toparlayacak. Şu hali dahi 2 maç çözdü zaten. Biraz pas frekansında uyum olmadı. Bazen gösteriyor koşuyu, alamıyor pası. Çözeceğiz.

   Sil
 3. Kerem'e, Kazımcan'a, Berkan'a yapılan eleştirilerin 10da 1i Zaha, Ziyech, Angelino, Ndombele'ye yapılmadı. Berkan iyi bir rol oyuncusuyken bu yüzden ayrılmak istedi, Kerem de yakında aynı şeyi isteyecektir. Benim için en az Torreira ve Icardi kadar değerli bir oyuncu. Yeni rolünde muazzam isler yaptığını düşünüyorum ki, bütün Avrupa basını ve scoutları aynı kanıda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O doğru. Etiketi olan oyuncu aynı dozda eleştiri almıyor. Ben eleştiririm, isim fark etmem. Hakkı olanın da hakkını veririm :)

   Sil
 4. Müthiş efor sarfediyor ve bundan dolayı bitiricilikte sorun yaşıyor. Son vuruşlarında bu kadar sorun yaşamasının nedeni bu. İleride bunu da aşacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence aşacak. Aştığında da durdurulamaz bir isim olacak.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir