6 Kasım 2023 Pazartesi

1000 yıldır şampiyon olamamanın hasreti ile tüm tuşlara basmıyoruz


Bayern Münih ve Manchester United gibi takımlarda çeşitli sakatlıklar var, Galatasaray'da niye yok diye delinin biri sorgulamaya geçmiş. Kendi takımı da patır patır sakatlıklar verirken, Galatasaray ise olabildiğince sağlıklı. Bunu sorgulayıp, çeşitli imalarda bulunuyor. Buradan kaynaklı nasıl bir ima çıkarılabilir onu da anlamıyorum. Fenerbahçe ile kıyasla cevap çok basit. Fenerbahçe, lig ve Avrupa ayırt etmeden, maksimum tempoyla oynamaya çalışıyor. Ligde farklı galibiyetler tatlı gelirken, sakatlık konusunda patır patır dökülmeye başladılar. Galatasaray maçlarını izlemiyor musun? Olabildiğince düşük tempoda, rölantide hareket ediyor. Buna rağmen her maçı kazanırım havasında ve kazanıyor da. Gün sonu istatistiklere baktığında da üstün. Şampiyonlar Ligi'nde ise üst düzey tempo var. Bunu ayarlıyor Galatasaray, doğal olarak da nefesi kalıyor, sahadaki futbolcusunu koruyor. Sen ise rakip ayırt etmeden saldırıyorsun ki daha zorlu diyebileceğim bir maç da oynamadın. Rahatlığım bu yüzden. Maçın zorluk derecesi arttığında, ligde oynadığı hiçbir maç ölçü değil, farklı oynamaya başlıyoruz. Ligde tek farklı kazanıp, düşük tempoyla hareket ederken, Galatasaray'ın futbolu eleştiriliyor. Oysa doğru olan bu ve sakatlık verilmiyor. Bu kadar basit bir konu bu. Manchester United ve Bayern Münih'in kendi liglerindeki temposu da başka. O liglerin kalitesi, takımların durumlarına bakın. Onlar da yüksek eforla oynamak durumunda. Türkiye Ligi'nin kalitesi, özellikle de bu sezon maalesef çok düşük. 1000 yıldır şampiyon olamamanın hasreti ile tüm tuşlara basmıyor Galatasaray. Doğru ve sakin ilerliyor.

12 yorum:

 1. 1000 yıl esprisi güzel olmuş abi :) Bu arada Galatasaray 14 sene şampiyon olamadı ama asla bu kadar çirkinleşmemiştir. Tam tersine hatalarından ders çıkartıp bugün Türkiye'nin en büyük takımı oldu. Ama suyun karşı tarafına bakıyorsun yok 1959 öncesi, yok sokakta olay çıkarsa şaşırmayın falan. Gerçekten Türk sporunun 1 numaralı kanseri malum camia.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben Türkiye'de rekabet etmek istemiyorum cidden. Seviyesizlik bizi aşağı çekiyor. Galatasaray'ın en büyük şanssızlığı coğrafya..

   Sil
 2. Bu sezon şampiyon olmazlarsa Galatasaray ile aradaki makasın kapanmayacak şekilde daha da açılmasından korkuyorlar.

  YanıtlaSil
 3. yazı fb-ts maçından önce hazırlandı galiba. o ilk zorlu maç oynanıldı ve mağlubiyet de geldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle oldu :) Erken paylaşamadım. Gerçi iş dediğime gelmiş.

   Sil
 4. Doping imasında mı bulunuyor yani ? Sanki sadece sakatlık vermeyen tek biz mi kalmışız Avrupa'da? Bunlar da artık zerre akıl da kalmadı. Başkanı, taraftarı sağlıklı düşünemiyorlar, akıllarını da yitirmiş gibiler, bütün camia tepetaklak yokuş aşağı gidiyor. Acınası durumdalar

  YanıtlaSil
 5. Kaçınılmaz olarak sakat vermeye başlayınca, biz de kayıpsız gidince afalladilar, "Fenerbahce'den zehir zemberek açıklamalar" modunu açtılar. Bu saatten sonra rüzgar daha da lehimize olacak iyice kaosa suruklenirler umarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk sarsıntıda saldıracak yer arıyorlar..

   Sil
 6. Sezon başında fiziksel olarak bu kadar formda olursan Kasım Aralık gibi patlarsin bunu futbol cahilleri bile biliyor. Bütün güçlerini iki ayda harcayıp şimdi saçmasapan komplo teorileri ile Galatasaray'a saldırmaya çalışıyorlar. Onlar Konferans liginde hazırlık maçı tadında maçlara çıkarken biz Şampiyonlar Ligi'nde çatır çatır mücadele ettik. Buna rağmen lig yarışından kopmadık. Haftaya Adana Demirspor da bir darbe indirir biz farkı biraz daha açarsak kimyaları iyice bozulur. Ardından da son yılların en rahat şampiyonluğunu alırız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tempoyu doğru ayarlamak, Avrupa da varken ekonomik hareket etmek değerli.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir