7 Kasım 2023 Salı

Şu gün rotasyonda en çok aranan 2 futbolcu


Kiralık olarak takımdan ayrılan futbolcularımız arasında en çok hangisini arıyorsunuz diye bir anket açtım. Berkan Kutlu 1, Zaniolo 2, Dubois ise 3. sırada. Oylar ise birbirine yakın. Yunus Akgün de 4. olmuş, doğal sonuç. 4 ismi de arıyoruz bana göre. Zaniolo ve Yunus Akgün'in gidişine yapacak bir şey yoktu belki de, Berkan Kutlu ve Dubois'i tutabilirdik diye düşünüyorum. Şu gün rotasyonda en çok aranan 2 futbolcu. Tabi bu benim düşüncem.

Torreira için olabilecek en iyi alternatifti Berkan Kutlu. O enerjiye sahip 2. bir futbolcumuz yok. Kenardan da sahaya enerji getirebilmek için çok faydalı olurdu. Neden ayrıldı, gitmek istedi konusuna girmeyeceğim artık. Hiçbir şeyi beğenmez, kadro mühendisliğinden bir haber olan kitle, 11 tane Torreira'yı aynı anda oynatabileceğini düşündüğü için üzerinde durmuyorum bile. İyi bir yerli alternatifi kaybetmiş oldun. Berkan Kutlu'nun Genoa'da yaptığı ya da yapamadıklarından bağımsız olarak yazıyorum.

Dubois'i de arıyoruz. Boey'de yorgunluk belirtileri oluşmaya başladı. Sezon başından bu yana her maçta, 90'ar dakika sahada kalan bir Boey var. Yorgunluk kaynaklı aksamasından daha doğal ne var. Allah korusun, yarın öbür gün sakatlık olsa sağ bekte kimi kullanacağız? Kaan Ayhan oynar diyoruz, ağır kalacak, bambaşka tarz. Ali Turap Bülbül var desek, geçen sezon gösterdiği ışık yok. Dubois ayrıca sol beki de yedekliyordu. Orta sahada ekstra 1 yabancı hakkı harcamak, Dubois'den vazgeçmen anlamına geldi.

Zaniolo ve Yunus Akgün için bir şey diyemem. Onların ayrılıkları doğal. Zaniolo'yu Şampiyonlar Ligi'nde arasam da, Ziyech ve Tete gibi opsiyonlar oluştu. Bu durum Yunus Akgün için de geçerli. Tete'yi aldıktan sonra, Yunus Akgün'e yer kalmıyor. Yerli alternatifti tabi, onu da kenardan getirmek, hatta yer yer 11'de kullanmak mümkündü. Bu 2 futbolcunun da opsiyonu kullanılır. Biraz da o yüzden bir şey diyemem diyorum.

4 yorum:

 1. zaniolonun opsiyonunu aston villa kullanmayacak hissindeyim inşallah öyle olur..bence esas yerli rotasyonu sıkıntımız forvette..halil bizim takımın oyuncusu değil kiralamak şeklinde elden çıkarmak lazım.yerine erencan yardimcı ve ahmet kutucuyu alırsak iyi iş yapmış oluruz..icardiden yerine genç oyuncu yetiştirsin diye de yararlanmalıyız saha dışında,idmanlarda..duboisi bertuğ takasinda kullansak ne güzel olur..fransaya alışamadı,siftahı yok ama bizde çok iş yapar..bence erencan,bertug ve ahmet kutucu,icardiden sonra gs nin gelecek on yılını kurtarır..8 numaraya kesinlikle şu moldeli çocuk alınmalı,zaten ismi geçiyor bir de 6 numara olursa guney amerikalı,25-26 yaşında iyi birini alırsak mükemmel olur,bir de yedek a milli 21-25yaş bandında birer yedek 6 8 numaralar gerekli..tabiki muslera sonrası için de a milli iyi bir yerli kaleci..iki aday var biliyorsunuz,ikisini de almalıyız,alabiliyorsak..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kullanır bence, çok ısrar ediyorlar çünkü. Kullanmazlarsa da geri döner, biz katkı alırız. Yüksek bir kira bedeli ve buna bağlı bonusları var.

   Sil
 2. Zaniolo opsiyonu kullanılacak gibi. Her maç 11 başlıyor. Berkan ise boşuna gitti. Maalesef oynamıyor ve yeterli süre alamıyor. Yunus'u maçlarda kadroya almıyorlar. Dubois ise bence en aranan isim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yunus Akgün rotasyonun parçası oluyor derken bir anda gözden düştü. Şans gelince denemek istiyor bu isimler ama biraz da tepkiler yıpratıp da gidiyorlar. Dubois şu an elde olsa sağ / sol bek adına iyi alternatif olacaktı.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir