2 Kasım 2023 Perşembe

Weghorst'un menajeri Ocak ayı için çalışmalara başlamış


Weghorst'la alakalı haber okuyup duruyoruz. Türkiye haklarını eline bulunduran menajeri sürekli konuşuyor. Belli ki Ocak ayı için çalışmalar başlamış. Hoffenheim performansını pek takip etmedim. Takımı iyi gidiyor, hemen hemen her maç 11'de ama sadece 1 golü var. 3-5-2 gibi oynuyorlar ve Weghorst da oyun içi katkısıyla sahada gibi. Ne oldu da transfer gündemi oluştu bilmiyorum. Hoffenheim'da kiralık olarak forma giyiyor ve her maç oynattıkları isimden neden vazgeçsinler? 

Beşiktaş'ta da kiralıktı, yarım sezonda Manchester United'e gitti ama orada şartlar farklıydı. Beşiktaş'ın da çıkarına geldi bu iş ve transferine izin verildi. Galatasaray şu an için 31 yaşındaki bir futbolcu için bonservis yatırımı yapmaz. Hoffenheim da zaten bu futbolcudan vazgeçmez. Bana boş bir gündem gibi geliyor. Yaz aylarında istemiş olabiliriz. İyi bir forvet, Beşiktaş'ta da ciddi performans verdi. Pivot özelliği, oyun içi katkısı, gol / asist katkısı iyiydi. Manchester United'a kadar yükseldi de. 

Sonrası düşüş gibi görünse de, seviyesi yine iyi. Menajerinin dediği, onu Icardi ile birlikte kullanmak istemişiz. Oysa Okan Hoca'nın böyle bir düzeni yok. Maç içi 4-4-2'ye döndüğü olsa da, 4-2-3-1 olan ana planından asla ödün vermiyor. Weghorst'u da Icardi'ye alternatif olarak alamazsın, futbolcu da kabul etmez: Icardi öyle bir manyak ki, adamı sahadan çıkartamıyorsun. Maç fark etmeksizin sahada olmak istiyor ve risk de alıyor. Forvet alternatifi lazım, Weghorst da doğru tarz, bu doğru. 

Pivot özelliği olan, tecrübeli bir forvet alternatifi bence de gerekli ama diğer yandan da yedek olmayı kabul etmeli. Kolay da bulunmuyor böyle isim, hele ki Ocak ayında. Umut Nayır ve Serdar Dursun gibi isimlere dahi razıyım, çünkü doğru tarzlar ve yerlilerdi. Bu iş yabancıya kaydığında da doğru profil bu. Bakambu'yu pek izleyemedik, izleyecek gibi de durmuyoruz. Ocak ayı hareketlenecek transfer sürecinde forvet hamlesi de konuşulacak.

6 yorum:

 1. Ndombele, Bakambu, Nelson, Angelinho gibi oyuncular gidebilirler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an görüntü o da, Ocak ayında hepsi birden zor.

   Sil
 2. İcardi her maç 90 dakika oynamak isterken Weghorst yedek kulübesinde o kadar beklemeyi kabul etmez ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de etmez. Menajerinin dediği, 2'sini birlikte oynatmak istediğiymiş hocanın da şu kadroda o da mümkün değil.

   Sil
 3. Tam Okan hocanın forveti doğrusu. 4-4-2 oynadığını düşünürsek takımın aranan kan kendisi. Ama hoca sistemden taviz vermiyor kendi oyunundan taviz vermiyor zaten bu tutumu bizi şampiyon yaptı. Bu sebeple boş bir gündem olarak bakıyorum buna doğrusu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galatasaray öncesi evet. Bizde ise tarzı değişti sanki hocanın. Bekte de, forvette de.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir