10 Mart 2010 Çarşamba

5 Soruda Futbol Turu

1- Birinci yıla özel soru cevap yapıyoruz bugün. Bir yıl içinde bizi en çok mutlu eden ve en çok üzen futbol olayı hangisi oldu?

Burak; Bir yıl içinde beni en çok üzen olay Hamburg maçında kendi sahamızda aldığımız mağlubiyet oldu. Deplasmanda onca eksikle 1-1 gibi bir skor almışken, kendi sahanda 2-0'dan maç vermek beni gerçekten yaraladı. En çok sevindiğim olay ise Galatasaray'ın Rijkaard & Neeskens gibi isimleri takımın başına getirmesi ve Total Futbol adına hamleler yapmasıdır.

Serap; En çok üzüldüğüm ve yazmakta en zorlandığım yazı benim de Hamburg maçı olmuştu. Bu sene Avrupa Ligi'nden elenmek de çok üzdü ama o maçın ve o seneki kupanın değeri bambaşka olacaktı.. Sağlık olsun diyelim. En çok mutlu eden olay ne oldu? Bülent Korkmaz'ın takımın başına getirildiğini öğrendiğimde ve Arda'nın kaptanlığını yazdığımda içimdeki gurur ve mutluluğun haddi hesabı yoktu :)


2- Bir yıl içinde en çok kızdığımız ve en çok sevgi gösterisinde bulunduğumuz futbol isimleri hangileri?

Burak; En çok sevgi gösterdiğim isimler Kewell, Arda Turan ve Ronaldinho oldu. Kewell, Galatasaray'da simgeleştirdiğim, Hagi'den sonra onun yerine koyabileceğim tek isim oldu. Arda Turan kaptan da olmasından sonra gerçek anlamda olgunlaştı, Rijkaard'la beraber ise futboluna yön kattı, vizyon kattı. Ronaldinho ise bu sezon oynadığı futbolla yeniden küllerinden doğuyor ve onu yeniden bu performansta izlemek büyük keyif.

En çok kızdığım isim tartışmasız Cassio Lincoln. Blogda zaten çeşitli yazılarda uzun uzun yazdım. Tek diyeceğim şey Lincoln'ü eleştirmek için Kewell ve Baros'a bakmamızın yeterli olacağıdır.

Serap; En çok sevgi gösterisinde bulunduğum isim Arda'dır sanırım. Ama Kewell ve Mourinho'nun da yeri hatırı sayılır derecede fazla benim için. Mourhinho'yu da Kewell'ı da tanıdıkça daha da sevdiğimi söyleyebilirim. Ayrıca Ryan Giggs sevgim de bu bir sene içinde blogun sayesinde başladı. En çok kızdığım isim hiç şüphesiz Lincoln'dür. Çok uzun uzadıya anlatmaya, geri dönmeye gerek yok diye düşünüyorum.


3- Bir yıl içinde yazmaktan en çok keyif aldığımız konu hangisi?

Burak; Benim en büyük keyif aldığım konu Usain Bolt üstüne yazdığım konulardır. 100 metreden, 200 metreye, olası 400 metre, olası uzun atlamaya yönelik Usain Bolt yorumlarımdan keyif aldım {normalde yazdığım yazıları pek beğenmem}. Usain Bolt geçtiğimiz yıl insanlığın geldiği boyutu bizlere gösterdi.

Serap; Kendi yazılarım içinde sanırım en çok Gönlümden Geçen Futbol Elçileri serisini seviyorum. Çok özendim, çok uğraştım ve gerçekten futbolun benim için anlamlanmasını sağlayan isimlerin hayatlarını öğrenip uzun uzadıya yazabilmek ve bilhassa küçüklük hallerinin fotoğraflarını eklemek inanılmaz keyifliydi :)


4- Birbirimizin yazdığı konular içinde en beğendiğimiz yazılarımız hangileri?

Burak; Serap'ın yazdığı futbolun nostaljisine, sanatına yönelik ve özellikle tenis yazılarını çok beğeniyorum.

Serap; Burak'ın en beğendiğim yazıları maç analizleri oluyor. Nokta atışı yaparcasına maçın özetini çıkarabiliyor çünkü..


5- Geride bıraktığımız yılı kısaca anlatabileceğimiz bir kaç cümle ne olurdu?

Burak; Çok çalışarak, emek verilerek ve en önemlisi eğlenerek güzel işler başarılabiliyor. Blog fikrini sana verirken düşüncem Galatasaray'a yönelik güzel yazılar yazmak ama bütün takımları aynı ölçekte yazabilmek, haklı olanın hakkını vermek ve asla kör fanatik olmamak gerekliliğiydi. Ayrıca ismin Sportif Cümleler olma sebebi de futbol dışında takip ettiğimiz bütün sporları da bloga yazabilmekti. Gördüğüm kadarıyla bunu başarabildik. En azından yorumlara falan baktığımda yazdığımız her spor dalına yönelik yorumlar geliyor, Fenerbahçe'li ve Beşiktaş'lı arkadaşlar da blogu severek okuduklarını söylüyorlar.

Serap;
Geride bıraktığımız yılı anlatabilecek tek kelime emek kelimesi olacaktır. Çok uğraştık çok vakit harcadık çok emek verdik bloga. Şimdi geri dönüp baktığımızda pişman olduğumuzu da sanmıyorum. Ayrıca objektifliği de en azından diğer takımlara bakarken, yazarken elden bırakmadık. Fenerbahçe de yazdık, Beşiktaş ta, Trabzonspor da Bursaspor da.. Elimizden geldiğince ve dilimizin döndüğünce de diğer sporları yazmaya çalıştık. Yazmaya da devam edeceğiz inşallah. Daha başarılı olmayı ve blogu daha da ileride görmeyi diliyorum 2. yılımızın ilk günlerinde..

2 yorum:

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir