19 Nisan 2010 Pazartesi

Mabed'e Veda..ps: Özel tavsiye; müziği başlatın, Nilüfer'in sesiyle okuyun, fikrinizi paylaşın, birlikte veda edelim mabede.

Vakti geldi artık vedanın..

Galatasaray 46 sene önceden, yani 1964'ten, stadyumun kullanım haklarını 49 yıllığına kiraladığı günlerden bu yana, Ali Samiyen Stadyumu Galatasaray'ı ağırlıyor. Bugünlerde son kez hatta.. Bildiğim kadarıyla satış da yapılmış. Yani yıllardır yanında yöresinde, kıyısında köşesinde, sarıyla kırmızının adeta dans ettiği yerlerde çok değil, bir kaç sene içinde yüksek binalar, iş adamları, alışveriş merkezleri, özetle; maddi olaylar dönüp dolaşacak. Mesela kimse Nevizade'den yürüyüp o marşı bağıra bağıra söyleyemeyecek, maçtan önce çadıra girip tek yürek olarak atmayacak artık gönüller, Orjin'deki dükkanlar bize hizmet veremeyecek.

Samiyen'in yenilenme çabalarına girdiği dönemlerde, Olimpiyat Stadı'na taşındığımız günlerde, giderken "elveda Samiyen, bir gün geri geleceğiz yeniden" demiştik. Döneceğiz bile diyemiyoruz artık. Arkamıza bakmadan dönüp gideceğiz. Sondan bir önceki hafta Antalyaspor maçı var. Belki de Galatasaray şampiyonluğa yaklaşmış olacak bugüne nazaran, ama hepimizde Samiyen'e veda etmenin hüznü olacak. Bir daha tribünlerini gelin gibi, genç kız gibi süsleyemeyecek kimse, pankart asamayacak, gişelerden, dar koridorlardan geçerek maç izleyemeyecek Mecidiyeköy'de. Kimisi koltuk söküp götürecek, kimisi başka bir anı. Hani Hakan Şükür'ün Arif Erdem'in omuzlarına çıkıp kale ağını keserek götürmek istemesi gibi..
Kimler geldi kimler geçti, nasıl maçlar izledik.
Bazen mutluluktan bazen acıdan ağladık, bağırdık, küfrettik!
Sevdik çünkü, çok sevdik. Evimiz gibi, yuvamız gibi sevdik biz bu stadı.

TT Arena'yı savunuyor herkes, ki aklım başımdayken savunanlardan birisi de bendim. Ama şimdi farkettim ki adında bile bizden izler taşımayan bir stadı sevmiyorum, sevebileceğimi de sanmıyorum. Modernmiş, daha çok getirisi olacakmış, Galatasaray'a daha çok yakışacakmış.. Bugünlerde duygusalız hepimiz, maddi işlere kafa yoramayacak kadar hem de. Deniyor ki 2011 Nisan'ında Samiyen yıkılmış olarak yeni sahiplerine teslim edilecek. Samiyen'in yıkıldığını görmeye kimin yüreği dayanacak peki?! O sahneyi izleyebilmeye hangimizin yüreği yetecek?

Son olarak, neden Nilüfer'in Böyle Ayrılık Olmaz'ı? Vaktinde, onun büyük kaptan olduğu dönemlerde, kadro dışı kaldığında da onun kapısında beklediğimizde bu şarkı dilimize pelesenk olmuştu. O'na da "böyle ayrılık olmaz kaptan!" demiştik. Şimdi o acının çok daha büyüğünü hissediyoruz. Ben dilimin döndüğünce veda ettim mabede. Şimdi sıra sizde..

3 yorum:

  1. Veda önümüzdeki sezon olacak bildiğim kadarıyla. Adnan Polat 2010-2011 sezonunun ilk yarısını da Sami Yen'de oynayacağız ve veda sezonu olacak diye bir açıklama yapmıştı yakın zamanda.

    YanıtlaSil
  2. Bilgi amaçlı edit: İlgili açıklama şurada http://www.radyospor.com/News.aspx?ID=118227

    YanıtlaSil
  3. Ya insan bişeyler söylemek istiyor, söylemeli ama... şarkı da şu anda çok koydu. bilmiyorum söylenecek birşey yok heralde fazla ya da sonra =) çok etkiledi şarkıyla resimler yazı falan...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir